Większość z Was słyszała zapewne hasła typu: trzeba mieć szczęście, trafiony pomysł czy dużo pieniędzy żeby prowadzić rewelacyjny biznes.

Data dodania: 2009-12-19

Wyświetleń: 2239

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Istnieją pewne kryteria, które wyróżnia dobry biznes. Można usłyszeć, że powinien być elastyczny, niskokapitałochłonny, odporny na kryzysy lub dziedziczny. Jednak tym co na prawdę wyróżnia dobry biznes od reszty jest system, automatyczny system. Ponieważ nie chodzi o to, żeby samemu wykonywać manualnie czynności od rana do wieczora.

System, czyli zbiór elementów wzajemnie się uzupełniających. Sam produkt czy pomysł na biznes to za mało. A gdzie promocja, zarządzanie i sprzedaż?? Weź to pod uwagę planując swoje przedsięwzięcie.

Zanim zaczniesz jakikolwiek binzes (tradycyjny lub internetowy) zastanów się nad kilkoma elementami. Po pierwsze kto będzie Twoją grupą docelową oraz jakich narzędzi będziesz używał do promocji.

W internecie jest cała masa narzędzi, z których sam korzystam do promocji biznesu (fora tematyczne, portale społecznościowe, współpraca z partnerami, ponieważ im więcej osób tym większy szum, lepsze efekty i większa wiarygodność).

Idźmy dalej, ile czasu zamierzasz poświecac dziennie na swój interes? Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że Twój biznes może z czasem stać się automatyczny i pracować dla Ciebie kiedy Ty śpisz lub wypoczywasz.

Przykładowo, sala prób dla muzyków, a dokładniej strona www, którą zrobiłem generuje mi ciągły przypływ klientów, niezależnie od tego czy gram w koszykówkę, pracuję czy spędzam czas ze znajomymi. Wszystko dlatego, że poświęciłem swoją energię, umiejętności i czas, żeby ją zorganizować.

Jeśli dodatkowo jesteś osobą otwartą i przedsiębiorczą to z łątwością przychodzi Ci nawiązywanie kontatków. Buduj sieć kontaktów, a ułatwi Ci to rozwój przedsięwzięcia. Pamiętaj, że biznes powienien być prowadzony uczciwie. W końcu chcesz na tym zarabiać, a nie oszukać kogos jeden raz i zniknąć z pola widzenia.

Podsumowując, kluczem do powodzenia w biznesie jest system. Mieszanka promocji, organizacji, zarządzania i sprzedaży. A sukces czasami może być prostszy niż Ci się wydaje.

Miłego dnia :)

Licencja: Creative Commons
2 Ocena