Większość osób myśli, że jeśli nie są chorzy to są zdrowi. Prawda wygląda nieco inaczej. Zdrowie to stan, w którym można powiedzieć, że jesteśmy w stanie góry przenosić!

Data dodania: 2009-12-20

Wyświetleń: 1836

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zdrowie to pochodna trzech czynników: mentalne, fizyczne i społeczne. Tak, dopiero idealne połączenie tych czynników gwarantuje dobre zdrowie i samopoczucie. Gdyby posłużyć się metaforą i wziąć za przykład odcinek, gdzie na jednym końcu jest śmierć, a na drugim końcu jest doskonałe zdrowie - to zawsze będziemy gdzieś pomiędzy.

Idealne zdrowie jest prawdopodobnie nie możliwe do osiągnięcia, ale można zrobić wiele rzeczy by się ku niemu przybliżyć. Tak samo robiąc niekorzystne rzeczy dla naszego organizmu przybliżamy się do drugiego końca - ze śmiercią.

Jak myślisz, w którą stronę palenie papierosów nas przybliży? No właśnie, pocieszające jest to, że możemy jednak negatywne rzeczy rekompensować sobie dobrymi. Na przykład... jeden papieros rekompensujemy sobie 20 min biegiem. W ten sposób neutralizujemy szkodliwe działania i wychodzimy powiedzmy na zero. Powiedzmy..

Jeśli chodzi o zdrowe jedzienie, to moim zdaniem większość z nas nie jest w stanie uzupełniać codziennej diety we wszystkie wymagane składniki odżywcze, dlatego warto posiłkować się naturalnymi suplementami diety.

Gdy zacząłem się interesować suplementacją byłem mocno zaintrygowany tym co dobrego witaminy, minerały, rośliny i zioła są w stanie zrobić dla mojego ciała. Sądzę, że sama świadomość to klucz do podjęcia właściwej dla siebie decyzji.

Podsumowując, idealne zdrowie to jedynie model. Coś co rzadko jest osiągane. Natomiast warto robić wszystko żeby być jak najbliżej końca ze zdrowiem.

Pozdrawiam

Licencja: Creative Commons
2 Ocena