Mimo, że kalendarzowy początek zimy już dawno za nami, pogoda wciąż bardziej jesienna niż zimowa. Pewnie nadal korzystamy z wielu rzeczy, które gdy przyjdzie prawdziwa zima trzeba będzie schować do garażu, albo piwnicy.

Data dodania: 2009-12-09

Wyświetleń: 2217

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dobrze jest skorzystać z sprzyjającej aury, póki jeszcze się utrzymuje i dobrze wyczyścić wszystko co będziemy niedługo magazynowali.

Zwykle do wyczyszczenia wszystkich rzeczy, które mają wylądować na zimę w piwnicy trzeba się dobrze przygotować. Zaopatrzyć się w kilka szmat, jakieś środki czyszczące i miednicę, w której będziemy płukać brudne szmaty i dużo wolnego czasu. W zależności od tego ile mamy do wyczyszczenia może nam to zająć więcej lub mniej czasu, ale przeważnie jest to dzień wyjęty z życia. Czy nie można tego zrobić prościej i szybciej?

Oczywiście, że można. Wystarczy się zainteresować czymś co się nazywa myjka wysokociśnieniowa. Urządzenie tego typu sprawia, że z podłużne dyszy wystrzeliwana jest woda pod bardzo dużym ciśnieniem. W zależności od modelu, może to być woda zimna lub podgrzewana. Urządzenia tego typu możemy spotkać w większości warsztatów samochodowych, a przede wszystkim w myjniach samochodowych. Są też na szczęście dostępne wersje do użytku domowego. Myjka dobrej firmy, takiej jak np. Karcher do domowych zastosowań kosztuje w okolicach 250 zł.

Kiedy raz użyjemy tego urządzenia, szybko stwierdzimy, że jest ono niezastąpione. Świetnie radzi sobie z usuwaniem bardzo różnych rodzajów brudu, nawet smarów samochodowych. Nie musimy bawić się z miednicą, w której co chwilę trzeba wymieniać wodę, która szybko robi się brudna od płukania szmat. W dodatku nie mamy bezpośredniego kontaktu z wodą więc nasze ręce nie będą wyglądały po czyszczeniu jak pomarszczone suszone śliwki.

Najlepszym argumentem przemawiającym za tym rozwiązaniem jest jednak fakt, że wykorzystuje się tą metodę w przemyśle. Woda pod wysokim ciśnieniem jest używana do czyszczenia miejskich chodników, samochodów i budynków. Oczywiście wersje profesjonalne tych urządzeń mają dużo wyższą cenę, ze względu na dużo większe potrzeby firm, które ich używają. Jednak mała myjka ciśnieniowa w zupełności wystarczy do domowych potrzeb.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena