Wjeżdżając do każdego większego miasta, czy miejscowości na jego rogatkach witają nas zazwyczaj kolorowe wizualne reklamy danej gminy. Często przy drogach spotykamy takie tablice, na których można dostrzec nazwę miasta, jego herb, informację o tym co ciekawego w danym miejscu można zobaczyć.

Data dodania: 2009-12-09

Wyświetleń: 2004

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zazwyczaj takie tablice nazywane ostatnio popularnie witaczami, jest to statyczna kolorowa prezentacja, do widoku których na drodze kierowcy są już świetnie przyzwyczajeni, gdyż codziennie poruszając się swoimi samochodami mijają na poboczach setki, jeśli nie tysiące reklam.


Od takiej witaczowej rutyny odeszło ostatnio całkowicie miasto Kielce. W najnowszym projekcie znanego rzeźbiarza, Marka Cecuły, mamy do czynienia z piękną multimedialną, jak to powiedział sam rzeźbiarz rzeźbą świetlną. Jest to ciekawa kolorowa konstrukcja, w którą wbudowany został ekran led. Z cała pewnością można powiedzieć, ze jest to obecnie niepowtarzalna w kraju i rzadko spotykana na świecie nowatorska konstrukcja, która zdecydowanie wyróżnia się z otoczenia. Wjeżdżając do miasta od strony Krakowa widzimy ciekawą i miłą dla oka konstrukcję, która na pewno przyciągnie do siebie oko każdego kierowcy.


Poprzez ekran led, który jest umieszczony w centralnej części urządzenia, kierowcą prezentowany są nie tylko napisy mówiące o mieście, ale także filmy reklamowe, prezentacje multimedialne oraz tekstowe i graficzne informacje o odbywających się w danym terminie w Kielcach imprezach. Co ważne za każdym razem gdy gość przyjeżdża do miasta, może zobaczyć na Widaczu coś innego, zdobyć informacje o tym co w danym terminie w mieście się będzie działo, zobaczyć co warto zwiedzić oraz podziwiać już w tym miejscu najpiękniejsze miejsca regionu.


Dlatego właśnie ekran led znalazł w tym miejscu niepowtarzalne i ciekawe zastosowanie, dzięki któremu miasto ma doskonałą reklamę wśród kierowców odwiedzających jego granicę. Idąc z duchem czasu i postępem techniki warto czasem pomyśleć o takiej inwestycji służącej do własnej reklamy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena