Prawa do artykułu
posiada Centrum Internetowe

Reklama w tradycyjnej formie czyli banery, ulotki czy nawet spoty reklamowe to stanowczo za mało żeby przyciągnąć uwagę klienta. Co więcej źle zrobione video może okazać się równie nieskuteczne.

Data dodania: 2009-12-09

Wyświetleń: 2543

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak uniknąć podstawowych błędów w video-reklamie i co zrobić aby podwoić zyski ze sprzedaży prezentowanego produktu:

·         Użyj filmu video do prezentacji cech produktu. Wielu klientów rezygnuje z zakupu ze względu na brak wystarczającej ilości informacji. Zdjęcie nie pokaże czy na przykład cichy odkurzacz faktycznie nie robi wiele hałasu, a klienci zainteresowani kupnem gitary elektrycznej nie usłyszą dźwięków instrumentu, natomiast „ryk” silnika wymarzonego samochodu może być

decydującym elementem, który skłoni klienta do kontaktu.

·         Bądź konsekwentny. Jeśli zdecydujesz się promocję swoich produktów za pośrednictwem video, upewnij się, że na Twojej stronie regularnie pojawiają się nowe filmiki. Dobrym rozwiązaniem jest prezentacja jednego video na tydzień niż na przykład kliku spotów tylko na początku miesiąca.

·         Nie musisz promować wszystkich produktów. Skup się na produkcie który jest „wizytówką” Twojej firmy, wyróżnia się na tle innych. Nawet jeśli taka reklama nie przyniesie konkretnych zysków to ludzie zapamiętają Twój ciekawy spot i na pewno podzielą się linkiem ze znajomymi.

·         Odpowiadaj na pytania i bierz aktywny udział w dyskusji. Nawet jeśli na swojej stronie nie masz opcji komentowania video-reklamy, to jeśli Twój film jest na You Tubie to właśnie tam w komentarzach znajduje się forum na temat Twojego produktu

·         Podziel się swoim video. Umieszczanie video reklamy na wielu stronach związanych tematycznie z profilem Twojej firmy na pewno przyczyni się do rozpowszechnienia Twojego produktu w sieci. Zrób listę takich stron, zapoznaj się z regulaminem i do dzieła!

·         Upewnij się, że Twoja video reklama to produkcja wysokiej jakości. Słabej jakości filmik to prawdziwa antyreklama, która może poważnie nadszarpnąć dobry wizerunek Twojej firmy.

Nie masz odpowiedniego sprzętu i nie chcesz aby amatorskie video zaprzepaściło Twoją wieloletnią pracę? Zaufaj profesjonalistom www.studiofotovideo.com .

Licencja: Creative Commons
2 Ocena