Problem nadmiernego owłosienia towarzyszy nam od dawna. Większość z nas stosowała niejedną metodę depilacji niechcianego owłosienia.Jednak wszystkie te metody nie pozwalają na uzyskanie zadowalających efektów.

Data dodania: 2009-12-07

Wyświetleń: 2291

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Depilacja laserowa jest coraz to powszechniejszym zabiegiem, jaki wykonują ludzie, gdyż powstaje coraz więcej takich gabinetów, przez co ceny stają się coraz bardziej konkurencyjne. Postaram się przybliżyć więcej informacji na ten temat, a w tym jak się przygotować do zabiegu, jak dbać o skórę między zabiegami itp. 

Problem nadmiernego owłosienia towarzyszy nam od dawna. Większość z nas stosowała niejedną metodę depilacji niechcianego owłosienia. Jednak wszystkie te metody tj. usuwanie za pomocą wosku, depilatora, czy elektroliza, nie pozwalają na uzyskanie zadowalających efektów, gdyż są one krótkotrwałe, bolesne i czasochłonne.
 W ostatnim czasie pojawiła się nowa metoda usuwania owłosienia laserem diodowym Light Sheer. Metoda ta pozwala już na zawsze zapomnieć o bolesnych, niewygodnych i krótkotrwałych sposobach osiągnięcia gładkiej, aksamitnej skóry.

Laser Light Sheer Diode amerykańskiej firmy Coherent-Lumenis, jest najnowocześniejszym urządzeniem do usuwania zbędnego owłosienia na świecie. Firma ta jest światowym liderem w produkcji laserów, które mają zastosowanie w kosmetyce jak i medycynie. Depilacja wyżej wymienionym laserem jest całkowicie bezpieczna i bezinwazyjna. Energia, która jest wytwarzana przez laser pochłaniana jest przez barwnik włosa (melaninę), która następnie zmienia się w energię termiczną i niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa. Warunkiem uzyskania zadowalających efektów jest dobór odpowiedniej mocy i czasu trwania impulsu.

Czy to boli?
System chłodzenia końcówki Chill_Tip sprawia, że zabieg jest bezbolesny, a także umożliwia aktywne chłodzenie i powoduje, że znieczuleniu ulega większa liczba włosów podczas jednokrotnego przyłożenia do skóry owej końcówki.
Pierwszy zabieg depilacji  laserowej poprzedzony jest konsultacją.  Kosmetolog przeprowadza wywiad, ocenia, stan i typ skóry włosa, gdyż od tych czynników uzależnione jest prawidłowe dobranie parametrów lasera. Pacjenci, u których nie ma przeciwwskazań do zabiegu mają wykonywaną próbę laserową.

Zasady postępowania przed zabiegiem laserowego usuwania owłosienia:
1.       Pierwszy zabieg zawsze poprzedzony jest profesjonalną konsultacją i próbą laserową
2.       Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha i/lub podrażniona. Jeśli jest taka konieczność kilka dni wcześniej stosuje się kremy nawilżająco-natłuszczająco-kojące.
3.       Bezpośrednio przed zabiegiem skóra powinna być umyta i ogolona. (Nie należy używać wcześniej żadnych kremów i balsamów).
4.       Przed każdym zabiegiem nie należy wyrywać włosów, można je golić i przycinać
5.       Nie można stosować kremów depilujących jeden tydzień przed zabiegiem.
6.       Nie można opalać się przed zabiegiem ani między zabiegami.

Postępowanie po depilacji
Naturalnym objawem po zakończeniu depilacji jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, który ustępuje po kilku godzinach, do 2-4 dni. Przy wyjątkowej nadwrażliwości zmiany mogą utrzymywać się do kilku tygodni.

W tym czasie skórę należy traktować bardzo delikatnie:
1.       Bezpośrednio po zabiegu nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie dezodorantów
2.       Myć żelem bezmydłowym, tonikiem lub mleczkiem bezalkoholowym ewentualnie czystą wodą
3.       Nie stosować dezodorantów ani antyperspirantów (jeśli depilacja dotyczyła pach)
4.       Stosować zasypkę lub krem Alantal Plus lub Bepanthen czyDermopanthen
5.       Po umyciu skórę należy delikatnie osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób
6.       Preparaty o działaniu złuszczającym można stosować minimum 2 tygodnie po zabiegu
7.       Bezwzględnie zabrania się opalania miejsc depilowanych do 2 tygodni po zabiegu
8.       Kolejne zabiegi należy powtarzać co 4-8 tygodni (zależnie od części ciała i cech indywidualnych), aż do uzyskania odpowiedniego efektu.

Przeciwskazania
1.       Ciąża
2.       Świeża opalenizna (również solarium)
3.       Samoopalacze
4.       Cukrzyca
5.       Epilepsja
6.       Depilacja woskiem, pęsetą i depilatorem
7.       Peeling
8.       Infekcje skórne
9.       Rozrusznik serca
10.   Świeże zabiegi chirurgiczne

Licencja: Creative Commons
0 Ocena