Jestem już tak blisko celu, już niedługo przemęczę się jeszcze tylko rok.
Wtedy wreszcie będę szczęśliwy czy to ma tak wyglądać?
A może mogę żyć inaczej ?

Data dodania: 2009-12-05

Wyświetleń: 2151

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Domyślam się że wiesz co to znaczy długo i szczęśliwie?
TAK! ok ŚWIETNIE! Wiec powiedz mi kiedy ma się pojawić to długo i szczęśliwie?

Ostatnio rozmawiałem z przyjacielem nagle pojawił się tam temat szczęścia. Jest sobie pewien Krzyś. Pracuje on bardzo ciężko przyświeca mu wspaniały cel, chce kupić sobie świetny samochód. Żeby go zdobyć musi on pracować 5 lat, wiec Krzyś pracuje te piec lat poświecą wszystko co może tylko po to aby odłożyć odpowiednią sumę. Wydaje mu się że wtedy będzie szczęśliwy tylko musi wytrzymać jeszcze trochę. Wiec pracuje pracuje wreszcie! Kupuje sobie swój wymarzony samochód jeździ nim chwali się każdemu, niestety nie ma za bardzo komu ponieważ przez ostatni czas zaniedbał całkowicie kontakty z przyjaciółmi i znajomymi. Po miesiącu samochód mu się znudził. Krzyś siedzi i myśli sobie “i po to pracowałem te 5 lat???”

Teraz odpowiedz sobie na pytanie. Czy warto gonić ja jakąś rzeczą ??? Czy posiadanie czegoś jest ważniejsze od bycia???

Ktoś mi kiedyś powiedział że warto ciężko pracować, uczyć się po to aby w przyszłości było nam lżej.
Myślałem że to jedna z najprawdziwszych prawd i bym pracował do końca życia myśląc o że jutro będzie lepsze żyjąc nadzieją na to że jutro lub za tydzień może życie się odmieni. CO WCALE NIE JEST PRAWDĄ.
Spójrzmy na św. pamięci Agatę Mróz wspaniałą siatkarkę u której stwierdzono ciężka chorobę ale się nie podała pracowała dalej, jej życie było krótkie ale wypełnione wspaniałymi osiągnięciami. Czy nie lepiej jest żyć pełnią życia już teraz a nie czekać na to czy zmieni się jutro ? Szczęście nie jest tym co mamy.

SZCZĘŚCIE NIE JEST PROCESEM JEST DROGĄ.
Którędy pójdziemy zależny już tylko od nas.

menplus - każdego dnia byc lepszym...

Licencja: Creative Commons
0 Ocena