Jeśli cierpisz na brak przyjaciół i nie wiesz jak ich zdobyć - przeczytaj poniższy artykuł. Dowiesz się kim jest prawdziwy przyjaciel i jak go zdobyć.

Data dodania: 2008-05-20

Wyświetleń: 6856

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przyjaciel to osoba niezwykła, powiernik naszych tajemnic, wsparcie w każdej sytuacji. Zasługuje na to, by wiedzieć, jak jest dla nas bliski i niezastąpiony. Lecz często nie mamy odwagi powiedzieć mu wprost, jak bardzo cenimy sobie jego obecność w naszym życiu. Może odczuwać, że nie znaczy dla nas wiele i sam być powściągliwy w okazaniu nam swoich uczuć. To działa w dwie strony. Zatem jeśli masz przyjaciela nie powściągaj się w okazaniu Twojego podziwu względem jego osoby, wyraź to, co chowasz głęboko w sercu, pozwól, by ujrzało światło dzienne i stało się pogłębieniem waszych relacji. Spróbuj, a nie będziesz żałować.

Przyjaźń ma to do siebie, że nie jest jedynie umiejętnością wyrażania, tego jak wiele dana osoba dla nas znaczy za pomocą uczuć, ale jest to także wspólnie spędzony czas, udzielanie pomocy w potrzebie, dzielenie sie radościami i smutkami, rozmowy, wysłuchanie, częste spotkania. Przyjaźń przechodzi także trudne chwile, rozstania, niepowodzenia, ale najważniejsze jest to, że przyjaciele do siebie powracają. Zawsze jest, u kogo się wypłakać, wyżalić, a również pośmiać, podzielić radością, sukcesem, bo radość jest pełna wtedy, gdy dzielimy się nią z innymi.

Przyjaciel to ktoś, kto ma szczególne miejsce w naszym sercu. Długo pamięta się szczere rozmowy, wspólnie spędzone chwile, bliskość drugiej osoby. Każdy człowiek tego pragnie. Przyjaźń jest dopełnieniem naszego człowieczeństwa. I pomimo tego, że kiedyś się skończy, to w sercu pozostaną cudowne wspomnienia. Warto, więc pielęgnować swoją przyjaźń.

Przyjaźń to wdzięczność za to, kim dla nas jest druga osoba, a również za to, kim my jesteśmy w jej obecności. To wdzięczność za to, jaką ona się stała i jakimi my się stajemy dzięki niej. Przyjaciel potrafi naprawdę dużo zdziałać, byśmy stali się dobrymi, z samego faktu bycia sobą. Akceptuje nas takimi, jakimi jesteśmy i nie musimy odgrywać przed nim kogoś innego. Udziela serdecznych rad, nie ocenia, jest szczery, potrafi przyjąć krytykę i wyrazić otwarcie to, co myśli.

Przyjaźń jest najlepszym zjednoczeniem umysłów, do jakiego zdolne są najlepsze osoby. Mając przy boku przyjaciela, można ze wszystkim sobie poradzić i wszystkiemu podołać. Czujemy się w jego obecności bardzo swobodnie, nie musimy sie kontrolować i być powściągliwi, akceptuje nasze wady i my potrafimy akceptować jego. Przyjaciel jest osobą, przed którą możemy głośno myśleć i nie obawiać się oceniania. Zna nasze możliwości i pomaga rozwinąć je w jak najwyższym stopniu, a również ma świadomość ograniczeń. Przestrzega wtedy przed różnymi przedsięwzięciami, bo wie, że nie damy rady. Dzięki docenieniu i zachęcaniu z jego strony jesteśmy w stanie rozkwitać i wznosić się na wyżyny :). I zapamiętaj: Przyjaciel to największy skarb, jaki można mieć w życiu.
Licencja: Creative Commons
3 Ocena