Każdy kto powadzi działalność gospodarczo-handlową powinien pomyśleć o polisie. Dla rolnika niezbędną opcją będzie ubezpieczenie budynków gospodarczych oraz mienia w gospodarstwie rolnym. Właściciele małych i średnich przedsiębiorstw zaopatrzyć się powinni w ubezpieczenia dla firm.

Data dodania: 2009-11-30

Wyświetleń: 1990

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons


W dawnych czasach niekorzystne zdarzenia losowe często przyczyniały się do upadku działalności gospodarczej. Dziś, dzięki odpowiednio dobranym polisom są to jedynie niewielkie zawirowania, które nie mogą zaszkodzić przedsiębiorczym ludziom.

Ubezpieczenie budynków gospodarczych

W skład wyposażenia nowoczesnego rolnika wchodzą nie tylko maszyny rolnicze i narzędzia, lecz również świetnie wyposażone budynki gospodarcze. Często zdarzają się jednak sytuacje, iż wykupiona polisa obejmuje traktory i kombajny, a ubezpieczenie budynków gospodarczych jest pominięte lub zapominane. Z żywiołem nie ma jednak żartów. Pożar lub nieprzewidziane zdarzenia losowe mogą niespodziewanie nawiedzić gospodarstwo. Tego typu przypadki są bardzo trudne do opanowania. Jeśli ubezpieczenie budynków gospodarczych nie zostało wykupione, rolnik narażony jest na ogromne straty. „Mądry Polak po szkodzie” - to przysłowie, które raczej nie powinno dominować w Agro-biznesie. Lepiej, by przeważało powiedzenie – „Przezorny zawsze ubezpieczony”.

Ubezpieczenia dla firm – dobierz zakres do potrzeb

Ubezpieczenia dla firm dostępne są w bardzo wielu wariantach. Profil polisy najczęściej dobiera się bezpośrednio do charakteru działalności gospodarczej. Przedmiotem ubezpieczenia może być mienie stanowiące własność lub znajdujące się w posiadaniu ubezpieczającego na podstawie tytułu prawnego. Ubezpieczenia dla firm objąć mogą: budynki/lokale i budowle, środki trwałe, środki obrotowe, mienie przyjęte do sprzedaży lub w celu wykonania usługi, nakłady inwestycyjne, mienie osobiste pracowników, a nawet wartości pieniężne. Warto zwrócić uwagę w jaki sposób wyliczana jest suma ubezpieczenia, gdyż może zostać ustalona na podstawie następujących kryteriów: wartości odtworzeniowej, wartości rzeczywistej lub wartości ewidencyjnej. Wszystko zależy od  przedmiotu ubezpieczenia i umowy jaką podpiszemy z ubezpieczycielem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena