Artykuł poświęcony jest tematowi odchudzania. Postaram się wyjaśnić jaką rolę w tym procesie odgrywa dieta i aktywność fizyczna. Jakich błędów należy się wystrzegać, a co sprzyja redukcji zbędnych kilogramów.

Data dodania: 2009-11-28

Wyświetleń: 2037

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dobrze dobrana dieta oraz  ułożony indywidualnie program treningowy zaoszczędzić może nam dużego rozczarowania, kiedy to po kilkutygodniowym okresie samodzielnej walki z nadwagą okaże się, iż rezultaty naszych działań są, skromnie powiedziawszy  - niesatysfakcjonujące .W takich przypadkach najlepiej skontaktować się ze specjalistami, dobry dietetyk i trener personalny pomogą nam w dojściu do wymarzonej sylwetki.

Dieta - zdrowy styl żywienia - to podstawa na której należy się oprzeć. Mało kto wie, ale dobrze dobrana dieta to tak naprawdę 70% sukcesu w procesie odchudzania. Dobry dietetyk może sprawić cuda, a w połączeniu z odpowiednim treningiem uzyskamy najlepsze efekty. Co tak naprawdę da nam trening jeśli nie zmienimy trwale swoich nawyków żywieniowych. Nie dajcie się też zwariować z różnego rodzaju "dietami cud", które w swoim zamyśle mają wywołać tylko zamieszanie na tym polu. Obniżona kaloryczność, brak odpowiedniego zbilansowania diety, niska zawartość witamin,  mikro i makro elementów - to tylko nie które pułapki czyhające na nas w świecie diet. Wszystko to sprowadza sie do przyhamowania metabolizmu, a przecież chodzi nam o coś zupełnie innego.

Dieta redukcyjna powinna być dobrana indywidualnie do każdej osoby. Różnimy się od siebie w znacznym stopniu: typ pracy, tempo przemiany materii, aktywność fizyczna itp. Dlatego nie da się ułożyć idealnej, jednej diety dla wszystkich. Należy się jednak kierować podstawowymi zasadami prawidłowego żywienia, aby odchudzanie przyniosło zamierzone efekty. Po pierwsze: należy jeść częściej ale mniejsze posiłki, stosując w miarę możliwości stałe pory posiłków. Nie należy przesadzać z tłuszczem – powinno się stosować chude produkty zawierające jak najmniej tłuszczu. O alkoholu i słodkościach trzeba zapomnieć na czas redukcji, są to tylko puste kalorie które od razu odkładają się tam gdzie tego najmniej chcemy. Należy włączyć większą ilość warzyw i owoców, oraz odpowiednią ilość białka.

W okresie redukcji bardzo dobrym pomysłem jest włączenie aktywności fizycznej, mam tu na myśli przede wszystkim trening aerobowy –spalający tkankę tłuszczową. Charakteryzuje się on małą lub średnią intensywnością utrzymaną przez dłuższy okres czasu tzn. 30-90min w zależności od wytrenowania i wieku. Poprzez trening /nie tylko aerobowy/ oraz odpowiedni sposób żywienia przyśpieszamy tempo naszego metabolizmu. A to bezpośrednio wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej nawet wtedy, gdy nie ćwiczymy w danej chwili. Po odpowiednim wysiłku fizycznym tempo metabolizmu jest podwyższone jeszcze przez kilka, a nawet kilkanaście godzin! Specjalnie nie podaję jakiejś konkretniej formy ćwiczeń, uzależnione jest to oczywiście od upodobań i kondycji, ale może to być np. bieganie po parku, jazda na rowerze, fitness, jak również trening na siłowni.

Powinniśmy również, podczas procdesu odchudzania zadbać o rozluźnienie i rozmasowanie mięśni twarzy oraz struktur powięziowych, świetnym pomysłem będzie masaż twarzy KOBIDO, dzięki któremu spłycisz znarszczki, poprawisz owal twarzy ale przede wszystkim poczujesz głęboki relaks.

Łącząc odpowiedni sposób żywienia z dobrze rozpisanym planem treningowym oraz dbaniem o jakość naszej skóry, znacznie przyśpieszymy osiągnięcie naszej wymarzonej sylwetki w trwały i zdrowy sposób.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena