Często powtarzamy, że nie ma nic cenniejszego, niż zdrowie. W rzeczywistości jednak postępujemy tak, jakby wcale nie była to prawda. Martwimy się o pracę, pieniądze, edukację, natomiast lekceważymy znaki, które daje nam nasz organizm. Są to najdrobniejsze objawy, których zignorowanie miewa przykre konsekwencje.

Data dodania: 2009-11-27

Wyświetleń: 2323

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

0 Ocena

Co o tym sądzisz?

Zaloguj się aby dodać komentarz

Ten artykuł został pobrany na poniższe strony:

http://zdrowie-pielegnacja.waw.pl
http://www.pawelgrzech.info
http://zdrowe.blogspot.com
Podobne artykuły
Czy jajko jest bogatym źródłem wapnia?

Czy jajko jest bogatym źródłem wapnia?

Jajko, chociaż jest wartościowym źródłem wielu składników odżywczych, nie dostarcza dużej ilości wapnia w porównaniu z innymi produktami spożywczymi. Przeciętne jajko zawiera około 25 mg wapnia, co stanowi zaledwie niewielki ułamek dziennego zapotrzebowania organizmu dorosłej osoby, wynoszącego 1000 mg. Dla porównania, szklanka mleka dostarcza około 300 mg tego minerału. Mimo to jajko jest istotnym źródłem innych składników, takich jak białko czy witamina D, które wspomagają zdrowie kości.

Kwasy Humusowe: Huminowe i Fulwowe

Kwasy Humusowe: Huminowe i Fulwowe

Kwasy humusowe to naturalne substancje organiczne, które są efektem procesu rozkładu materii organicznej, głównie roślinnej, w glebie. Powstają w wyniku długotrwałych procesów mikrobiologicznych i chemicznych, które prowadzą do przekształcenia martwych resztek organicznych w złożone związki chemiczne. Kwasy te dzielą się na dwie główne grupy: huminowe oraz fulwowe, a każda z nich posiada specyficzne właściwości i zastosowania.

Dyskopatia L5-S1 a praca fizyczna

Dyskopatia L5-S1 a praca fizyczna

Dyskopatia L5-S1, czyli degeneracja krążka międzykręgowego między piątym kręgiem lędźwiowym a pierwszym krzyżowym, to częsta przyczyna bólu pleców. Problem ten dotyka szczególnie osoby wykonujące pracę fizyczną, która obciąża kręgosłup. W tym artykule omówimy, jak praca fizyczna wpływa na rozwój dyskopatii oraz jak można zminimalizować jej skutki.