Jeśli nie jesteś licencjonowanym brokerem, celem rozpoczęcia inwestycji giełdowych jesteś zwykle zmuszony skorzystać z biura maklerskiego. Jakimi podstawowymi kryteriami powinniśmy się kierować przy wyborze brokera?

Data dodania: 2009-11-24

Wyświetleń: 2125

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oto kilka wskazówek:

- w pierwszej kolejności należy zastanowić się jakie pełnomocnictwo chcemy powierzyć brokerowi: wolną rękę, gdzie biuro podejmuje za wszelkie decyzje zakupowe, czy może jedynie wykonywanie zlecanych przez nas operacji. Jak wiemy zatrudnienie pośrednika wiąże się zawsze z płaceniem prowizji, tak więc ważnym kryterium jest również wysokość wynagrodzenia biura.
- zastanówmy się jak wielkim portfelem aktywów będziemy obracać, im większy tym prowizja zwykle niższa. Zwykle również prowizje mniej znanych brokerów są znacznie niższe, zatem w przypadku mniejszego portfela akcji warto je uwzględnić.
- inne koszty- często zdarza się, że ze skorzystaniem z usług brokera wiążą się inne koszta, często ukryte w umowie, czytajmy ją zatem bardzo uważnie!
- komunikacja telefoniczna- bardzo ważny aspekt. Wiadomym jest jak ważny jest obecnie szybki przepływ informacji, szczególnie w inwestowaniu na giełdzie papierów wartościowych, często decydują sekundy. Wyobraźmy sobie sytuację, gdy pilnie chcemy upłynnić aktywa drogą elektroniczną, i nagle zacznie brakować prądu, jesteśmy odcięci od konta maklerskiego przez Internet...pozostaje nam tylko wykonać telefon...jeśli mamy taką możliwość. Zdecydowanie dokładnie prześledźmy ofertę jakimi kanałami możemy obracać naszymi pieniędzmi.
- Często zdarza się, że przed uporządkowaniem naszego portfolio biura maklerskie oferują okresy bezprowizyjne- zapytajmy o to w trakcie rekonesansu...


Autor: mediainfor

Licencja: Creative Commons
0 Ocena