We współczesnym świecie finansów rozsądne, przemyślane inwestowanie własnych pieniędzy jest bez wątpienia kluczem w osiągnięciu osobistego sukcesu finansowego.

Data dodania: 2009-11-25

Wyświetleń: 2155

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Poniżej przedstawiam kilka głównych zasad, którymi powinniśmy się kierować w trakcie lokowania naszych oszczędności w różne aktywa:
1. Przygotuj plan i cel jaki chcesz osiągnąć, bądź świadom tego gdzie chcesz zainwestować. Jeśli nie masz planu, skąd masz wiedzieć czy dążysz konsekwentnie do celu, czy dany etap inwestycji spełnia Twoje oczekiwania? W trakcie przygotowywania planu, oceń swoją obecną sytuację finansową, zdecyduj ile i do kiedy chcesz zaoszczędzić, ile przeznaczyć na inwestycje...
2. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny. Najgorsze co możesz zrobić, to zainwestować swoje pieniądze w jeden biznes, akcje jednej firmy. Postaraj się zrównoważyć swój portfel, tak by w najgorszym przypadku nie stracić. Oceń ryzyko związane z poszczególnymi aktywami i na tej podstawie dokonaj wyboru. Im wiesze ryzyko, tym większy zysk i odwrotnie.
3. Lepiej ułożyć rozsądny a realny plan inwestycyjny, dający zyski w dłuższym okresie, aniżeli zbyt ambitny, nastawiony na szybki krótkookresowy zysk- to zwykle nie działa!
4.Nie wahaj się podejmować decyzji inwestycyjnych, Ty jesteś Panem swych pieniędzy. Pamiętaj „największym ryzykiem jest brak ryzyka w podejmowaniu decyzji"!
5. Notuj wyniki, osiągnięcia na bieżąco, za każdym razem gdy je otrzymasz. Analizuj, zawsze zastanów się co możesz zrobić, jakie kroki poczynić, jeśli wyniki osiągnięte nie są dla Ciebie satysfakcjonujące. Najgorsze co możesz zrobić to wycofać się w połowie drogi!
6. Zanim zainwestujesz zdobądź podstawową wiedzę na temat przedmiotu inwestycji. Nie idź w ciemno! Czytaj literaturę fachową dotyczącą aktywów, którymi jesteś zainteresowany.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena