Algi, algi, algi... Tyle się ostatnio o nich słyszy i mówi, ale czym one tak naprawdę są i czy rzeczywiście są tak ważnym składnikiem produktów kosmetycznych, które używamy? Algi i ich zastosowanie to temat ogromnie szeroki, skupmy się zatem jedynie na ich działaniu na naszą skórę.

Data dodania: 2009-11-22

Wyświetleń: 2658

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dlaczego wiele kosmetyków zawiera algi?

Powodów jest co najmniej kilka. Badania wykazały, że kosmetyki zawierające algi lepiej dostarczają naszej skórze witamin, aminokwasów, polisacharydów, protein, składników mineralnych. Okazało się również, że skład mineralny alg (zbliżony do składu płynów ustrojowych człowieka) sprawia, że łatwo wnikają do naszego organizmu i działają skutecznie.

Spośród wielu witamin, jakie zawierają algi, wymienię tylko witaminy A i E - od dawna znane jako fantastyczne przeciwutleniacze oraz witaminy z grupy B (B1, B2, B5, B6, B12), które regulują metabolizm tłuszczów i białek, przez co przyczyniają się do odnowy naskórka.

O algach mówi się często, że zawierają całą tablicę Mendelejewa i jest w tym sporo prawdy. Są one cennym źródłem takich składników mineralnych jak potas, magnez, jod, wapń, wapń, żelazo, miedź, fosfor, cynk, mangan. Cynk odpowiada za wzmocnienie naturalnej odporności organizmu i opóźnia proces starzenia się komórek. Wapń, potas, magnez pomagają utrzymać naturalne pH skóry.

Zawarte w algach składniki wspomagają komórkową przemianę materii, dlatego znalazły zastosowanie w większości kosmetyków ujędrniających i tych zwalczających cellulit. Wiele gatunków zawiera kwas alginowy, który działa oczyszczająco oraz przyczynia się do usuwania złogów tłuszczu.

Preparaty kosmetyczne, zawierające wyciągi z alg morskich, szczególnie polecane są do pielęgnacji cery suchej oraz cery dojrzałej ze względu na ich silne działanie nawilżające i regenerujące.

Znajdziesz je jednak również w wielu kosmetykach dla cery tłustej i mieszanej, gdyż niektóre z alg morskich pozytywnie wpływają na pracę gruczołów łojowych, przez co regulują ilość wytwarzanego sebum. Ich działanie oczyszczające sprawia, że łagodzą stany zapalne, koloryt skóry poprawia się, a skóra staje się gładka.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena