Ogrzewanie podłogowego to nowoczesne rozwiązdanie na ogrzewanie domu. Jedank ma ono swoje wady i zalety. Czy ogrzewanie podłogowe warto instalawać?

Data dodania: 2009-11-10

Wyświetleń: 2908

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Plusy ogrzewania podłogowego:

-Ogrzewanie podłogowe to nic innego jak grzejnik w posadzce. Rozmiar powierzchni grzewczej jest równy wymiarowi całego pomieszczenia, dzięki temu całe pomieszczenie jest równomiernie ogrzewane.

-Głównym przewodnikiem ciepła są ludzkie nogi, dlatego nawet, gdy brakuje ogrzewania podłogowego w domu a powietrze jest nagrzane możemy odczuwać zimno. Inaczej jest w przypadku ogrzewania domu podłogówką, ciepło pod stopami sprawiam, że mamy wrażenie, że temperatura powietrza jest o kilka stopni wyższa a to sprzyja naszemu samopoczuciu.

-Stosując podłogówke eliminujemy cyrkulacje powietrza, która zachodzi w instalacji z grzejnikami. Oznacza to, że kurz w pomieszczeniu nie krąży razem z ciepłym powietrzem.

-Ogrzewanie podłogowe w połączeniu z pompą ciepła zapewnia nam oszczędność energii a co za tym idzie mniejsze koszty ogrzewania domu.

-Grzejniki często wyglądają niekorzystnie i zajmują dużo miejsca. W instalacji ogrzewania podłogowego nie ma tego problemu, ponieważ grzejnikiem jest posadzka. Daje nam to większą swobodę aranżacji pomieszczenia.

Wady ogrzewania podłogowego:

-Największym minusem ogrzewania podłogowego jest bez wątpienia koszt, jaki musimy ponieść podczas instalacji. Jednak minus ten staję się plusem po kilku latach użytkowania, ponieważ oszczędzamy na energii cieplnej

-Instalacja ogrzewania podłogowego jest raczej nie możliwa do wykonania w lokalach użytkowanych. Chcąc instalować ogrzewanie podłogowe w użytkowany miejscu musimy liczyć się z tym, że konieczny będzie demontaż całej posadzki a co z tym idzie zrywanie drogiej glazury.

Jak widać ogrzewanie podłogowego ma swoje wady i zalety. To co wybierzemy zależy głownie od naszej wyobraźni, w końcu jest jeszcze wiele rozwiązań...

Licencja: Creative Commons
0 Ocena