Z biegiem czasu technologie grzewcze stają się coraz bardziej rozmaite, coraz częściej stosuję się grzejnik elektryczne różnego typu z różnymi skutkami.

Data dodania: 2009-11-04

Wyświetleń: 2217

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Obecnie coraz częściej spotykane jest ogrzewanie domu za pomocą energii elektrycznej. Pomimo, że to rozwiązanie techniczne nie należy do najtańszych to i tak ogromna ilość osób korzysta z tego typu ogrzewania domu.

Instalacja grzewcza na prąd nie zajmuje, aż tyle miejsca jak tradycyjna. Świetnie nadaje się w małych mieszkaniach, ponieważ nie wymaga dodatkowej rur a montaż grzejników nie jest sprawą skomplikowaną, ponieważ ogranicza się do podpięcia wtyczki zasilającej grzejnik do kontaktu.

Ogrzewanie domu w taki sposób jest dużo wygodniejsze. Grzejniki elektryczne są dużo mniejsze od grzejników w innych instalacjach grzewczych, a nowoczesny wygląd dodaje przytulności mieszkaniu.

Ponadto ogrzewanie domu jest równie wydajne jak przy innych instalacjach grzewczych. Do wyboru mamy różne rodzaje grzejników elektrycznych. Możemy tutaj wybierać spośród grzejników konwekcyjnych, płyt promieniujących, grzejników olejowych, grzejników promieniujących kwarcowych oraz grzejników elektrycznych rurkowych. (Każdy z wyżej wymienionych działa na trochę innej zasadzie.) Jednak warunkiem a zarazem wielkim minusem jest zwiększony przydziale mocy. Jest to warunek konieczny, aby możliwe było ogrzewanie domu w ten sposób.

Najlepszym wyborem z pośród grzejników elektrycznych z pewnością będą „piece" akumulacyjne. Są to grzejniki zasilane elektrycznie, które w środku posiadają rdzeń o zdolnościach akumulacyjnych ciepła. Oszczędność energii w tego typu grzejnikach bierze się również z tego, że grzejniki ładują rdzeń akumulacyjny wieczorem, gdy energia elektryczna jest tańsza niż w dzień, ale Ciepło oddają przez cała dobę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena