Jeżeli posiadasz ,lub chcesz założyć konto w banku ,to koniecznie przeczytaj ten artykuł.Dowiedz się ,za jak banalne i proste sprawy możesz słono zapłacić.   

Data dodania: 2009-11-03

Wyświetleń: 2227

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Większość ludzi po otwarciu konta bankowego ,w ogóle nie czyta dokumentacji na temat prowizji i opłat.Warto jednak poświęcić trochę czasu i dokładnie przeanalizować ,co tak naprawdę jest bezpłatne ,a za co trzeba zapłacić.
Każdy bank jest różny i każdy ma własną zasadę naliczania opłat ,zasadę która może być naprawdę beznadziejna.

Jesteś niewierny ? Zapłać jak chcesz wrócić !

Ludzie widząc ciekawą ofertę ,często przenoszą swoje oszczędności do innego banku.Jednak po pewnym czasie rezygnują ,gdyż oferta nie spełniała ich wymagań.Planują więc powrót do wcześniejszego banku ,lecz on może już nie przyjąć ich z otwartymi ramionami.Przykładem może być Lukas Bank ,który żąda opłaty w wysokości 20 zł ,kiedy od zamknięcia konta nie minęło 90 dni.

Zmiana rodzaju konta kosztuje

Wszyscy wiedzą ,że każdy bank posiada kilka rodzajów rachunków. Niektóre konta są tanie ,niektóre droższe.
Jeżeli klient chce się przenieść z konta tańszego na droższe ,to wszystko jest w porządku.Gorzej jest ,gdy zmiana następuje w przeciwnym kierunku.Przykładowo w BGŻ za taką sytuację można zapłacić 20 zł ,w Incest Banku 50 zł ,a w Lukas Banku nawet do 75 zł.

Zapłać ,jeżeli chcesz zamknąć rachunek przed terminem

Zazwyczaj zamknięcie rachunku nie wiąże się z opłatą.Są jednak od tego wyjątki.Przykładowo ,jeżeli klient BOŚ posiadający Konto Wyjątkowe ,chce zamknąć rachunek przed upływem 9 miesięcy od założenia ,będzie musiał zapłacić 50zł.

Prowizja za płacenie kartą w sklepie

Wszystkie banki trzymają się zasady ,że za płacenie kartą ,klient nie ponosi żadnych opłat.Jak zwykle musi być jakiś wyjątek.
Zaufanie klientów do tego typu płatności wykorzystał Alior Bank ,który nalicza 5 zł za korzystanie z kart wydanych do rachunku oszczędnościowego i walutowego.

Możesz zapłacić 10 zł za każdy dzień spóźnienia

W Inwest Banku trzeba zapłacić nawet 10 zł za każdy dzień spóźnienia ,w dostarczeniu dokumentu potwierdzającego rezygnację z karty w innym banku.


To jest tylko kilka przykładów ,w których banki mogą się dodatkowo wzbogacić przez naszą nie wiedzę.
Więc zachęcam Cię do tego ,abyś dokładnie przeanalizował dokumenty ,które dostałeś od swojego banku.
Nie daj się zmylić i „okraść" z pieniędzy.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena