Alpy - największy i najwyższy łańcuch górski Europy pozwala na komfortowy wypoczynek w każdej porze roku. My zapraszamy na zimowy podbój Alp. Słońce, śnieg oraz bajeczne krajobrazy czekają na odkrywców.

Data dodania: 2009-10-31

Wyświetleń: 2449

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wyjazdy narciarskie w Alpy stanowią obecnie poważną część zimowych wyjazdów Polaków. O tym jak często wyjeżdżamy zimą na narty można się przekonać nie tylko poprzez ilość ofert w polskim internecie, ale także poprzez wizytę w Alpach: dziesiątki tysięcy polskich turystów wyjeżdżających samodzielnie oraz przez biuro podróży, dziesiątki autokarów zauważanych każdego dnia na parkingach przy stacjach narciarskich, setki prywatnych samochodów. Dużym powodzeniem też cieszą się oferty wyjazdów w czasie świąteczno-noworocznym. Sylwester w otoczeniu magicznych Alp każdemu zapada na długo w pamięci.

Głównym celem polskich narciarzy zdają się być Alpy włoskie, a w szczególności Dolomity - najsłynniejsze i najbardziej urokliwe góry świata, które 26 czerwca 2009r. zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To tam znajdujemy dobre warunki do uprawiania narciarstwa, dużą ilość wyciągów narciarskich, szeroki wybór hoteli i apartamentów, dostępnych praktycznie dla każdego. Karnety narciarskie pozwalają korzystać z kilku, często ze sobą połączonych stacji narciarskich (jak w przypadku karnetów ważnych w poszczególnych regionach narciarskich, np. Val di Fiemme) albo skorzystać z super karnetu łączącego w sobie możliwość eksploracji tras narciarskich w całych Dolomitach właściwych (np. karnet Dolomiti Superski).

Dla przykładu: region narciarski Val di Fiemme, zlokalizowany niedaleko od autostrady biegnącej z Przełęczy Brennero w stronę Trento (Trydentu) z takimi ośrodkami narciarskimi, jak: Obereggen Ski Center Latemar, Alpe Cermis (Cavalese) i Alpe Lusia (Bellamonte) dostarczy Państwu szeregu niezapomnianych wrażeń oraz zaskoczy wspaniałym przygotowaniem organizacyjnym narciarskiej infrastruktury. Znajdą tu Państwo nie tylko trasy o zróżnicowanym stopniu trudności ale również oświetlony nocny stok - idealny dla tych, którzy chcieliby poprawić swój bilans kilometrów przebytych na nartach. Nad wyraz gościnni Włosi czekają na każdego turystę, zdająć sobie sprawę, że większość ruchu turystycznego w górach koncentruje się w okresie zimowym. Narty w Alpach włoskich to doskonały sposób na zdobycie wspaniałych doświadczeń, to sposób na relaks i wypoczynek oraz możliwość poznania innego kraju, jego kultury, kuchni czy obyczajów. Ważnym czynnikiem sprzyjającym wyjazdom narciarskim do Włoch jest także celebrowanie "apres ski", czyli wszystkiego tego, co można nazwać rekreacją i zabawą w czasie "po nartach". Będą to zatem nie tylko urokliwe kafejki zlokalizowane w ciekawych architektonicznie domkach czy dyskoteki, ale także będzie to szeroki program kulturalny, oferowany przez lokalne władze miast - kurortów zimowych. Warto skorzystać z możliwości, jakie daje wyjazd na narty - co więcej wyjazd taki nie kosztuje znacznie więcej niż wyjazd w polskie góry, a serwis i jakość świadczonych usług są wyraźnie wyższe. Do zobaczenia na stokach Dolomitów.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena