Ostatnio złapałem w rękę książkę o takim tytule. Zacząłem ją czytać głównie dlatego, by zobaczyć jak wygląda romans napisany dla kobiet. Po przeczytaniu jej zdziwiłem się, ponieważ to jest dobry poradnik o tym, jak należy się ubierać, jak należy się zachowywać i czego należy nie mówić, by podobać się kobietom.

Data dodania: 2009-10-29

Wyświetleń: 5852

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wszytko to ukryte zostało w romantycznie kończącej się historii. Szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś innego - zmysłowych opisów otoczenia i bohaterów oraz rozbudowanego opisu ich przeżyć. W tej książce autorka ograniczyła je do minimum, skupiając się na fabule.

Jednym z bohatetów jest John - z zawodu informatyk, który całym sercem oddawał się pracy, zaniedbując swoje prywatne życie, w tym relacje z kobietami. Pewnego dnia, po nieudanych randkach w weekend, jego przyjaciółka, Tracy, zaczęła dawać mu lekcje jak ma zmienić się z "niegrzecznego chłopca". Pokazała jak ma się ubierać, jak ma mówić, co ma robić, by nauczył się uwodzić kobiety. Ksiązka została wydana kilka lat przed książką "Gra" Neilla Straussa. Wartość merytoryczna rad jakich udziela Tracy Jonowi, wprawiła mnie w zdumienie. Mógłbym napisać, że ta książka była niedocenionym poradnikiem uwodzenia prosto od kobiety. Rady, które zostały zawarte w książce:

-jest mowa o "błyskotece" - wyróżnianie się jakimś gadżetem, którego najlepiej nie ma żaden inny facet,

-facet ma być niedostępny na każde skinienie kobiety,

-facet ma być nieprzewidywalny,

-kobieta ma otrzymywać niepełne odpowiedzi do jej pytań, po to by utrzymywała ciekawość, "kim jest ten facet?",

-kobiety mają słabość do drani - "złych chłopców" - ponieważ myślą, że są przy nim na tyle wyjątkowe, że mogą go zmienić w lepszego człowieka,

-kobiety nie czują pociągu seksualnego do miłych facetów,

-być atrakcyjnym mężczyzną można się nauczyć,

-faceci jeżdżacy motocyklem są bardziej pociągający dla kobiet, niż jeżdżący rowerem,

-szczerość to podstawa. Kłamstwo ma krótkie nogi, szczególnie w relacji z kobietami,

-najlepiej nigdy nie przepraszaj kobiet, wyjątkiem jest sytuacja, w której Ty zawaliłeś

-kobiety zwracają uwagę na to, jak odnosisz się do matki,

-zazdrość pomiędzy kobietami o faceta, niszczy przyjaźń pomiędzy kobietami,

-jeżeli kobieta nigdy nie poruszała tematów seksualnych z mężczyzną, nie będzie czuła się komfortowo, kiedy rozmowa przejdzie na tematykę seksualną -jeżeli kobiecie powierzysz jakiś sekret, mówiąc, że powiedziałeś ten sekret tylko jej, ona będzie się czuła wyjątkowa.

Moim zdaniem książka jest ciekawa. Zachęcam do lektury.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena