Transport - Warszawa jest pod tym względem miastem o bardzo dużym potencjale. Jako największe miasto w Polsce, musi się przecież zmierzyć z tak trudnym do okiełznania tematem jak transport publiczny, czyli kolej, tramwaje, autobusy no i w końcu metro o którym tak głośno od kilku lat.

Data dodania: 2009-10-29

Wyświetleń: 1616

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Inną strona tego zagadnienia są usługi transportowe prywatne. Czyli taksówki i wszelkiego rodzaju spedycje. Warszawa jako największe miasto w kraju, musi zmagać się z wieloma problemami dotyczącymi chociażby przepustowości, czyli możliwości miasta względem ilości samochodów, które przez nie przejeżdża (biorąc pod uwagę spedycję krajową jak i transport międzynarodowy). Każdy kto miał szansę chociażby przejeżdżać przez Warszawę wie, co oznaczają prawdziwe korki. Jest to nie tylko oznaka, tego, że miasto nie jest przygotowane na przyjęcie takiej liczby pojazdów, jak również to, że najważniejsze węzły komunikacyjne są po proste źle zaprojektowane, a często nawet ich jakość jest po prostu słaba. Obecnie prowadzone są różnorakie próby odciążenia wielkich miast od ciężkiego transportu poprzez ich ulice. Najprostszym sposobem jest oczywiście budowa obwodnic miasta, ale to bardzo trudna operacja. Wiążę się głównie z problemami dotyczącymi kupna gruntów po których przebiegać mają nowe arterie komunikacyjne.

Transport Warszawa jest tematem, który ciągle czeka na dłuższą i poważną debatę społeczną. Ponieważ jednak rozległość tematu i związane z nim problemy są ciężkie do przezwyciężenia, prawdziwa debata nie miała jeszcze miejsca. Pewne jest jednak to, że musi ona nastąpić w związku z planowanymi Mistrzostwami Europy w piłce nożnej, które odbędą się w 2012 roku w Polsce i Ukrainie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena