Filmy Blu-Ray stają się powoli rozwiązaniem, które w przyszłości ma wielkie szanse na to, aby zastąpić królujący od jakiegoś czasu format DVD

Data dodania: 2009-09-12

Wyświetleń: 3729

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jest to zmiana nieunikniona i już dzisiaj trzeba przygotować się na to, że za kilka lat pojawi się także następca tego typu nośnika, a swoje filmy będziemy kolekcjonowali na innym, dziś jeszcze nieznanym materiale.

Filmy Blu-Ray są najbardziej popularne w Stanach Zjednoczonych, oraz Azji. Kiedy na stałe zagoszczą one w kraju nad Wisła ciężko powiedzieć. Na dzień dzisiejszy, format DVD oraz HD DVD jest o wiele bardziej popularny, a to ze względu na to, że do odtwarzania płyt w formacie Blu-Ray niezbędny jest oczywiście odpowiedni sprzęt. Jego zakup może być jeszcze dzisiaj sporym wydatkiem, ale za rok, kto wie? Obecnie jednak znajdują się już w sprzedaży urządzenie kompatybilne z tą techniką, chociażby niektóre konsole do gier mogą posłużyć jako odtwarzacze dysków Blu-Ray. Dlaczego płyty zapisywane niebieskim laserem są lepszym wyjściem od techniki zapisywania czerwonym laserem (DVD)? Przede wszystkim ze względu na pojemność płyt. Może być nawet 50 razy większa niż płyta DVD, chociaż te najpopularniejsze są wielkości 25 GB. Oznacza to więcej danych na jednej płycie i lepsza ich jakość. Dzięki temu, na jednej płycie zmieścimy nie jeden, ale pięć filmów o jakości high definition.

Dla prawdziwych fanatyków sprzętu i nowych technologii, a także dla wielbicieli kina format blue ray to po prostu dar z nieba! A także obowiązkowy zakup odpowiedniego sprzętu, prędzej czy później konieczny z powodu normalizacji używania takiej techniki utrwalania danych. Za rok lub dwa taki sposób będzie po prostu standardem!

Licencja: Creative Commons
3 Ocena