Niedawno w Bankierze.pl mogliśmy przeczytać o bardzo ciekawym teście dotyczącym szybkości zakładania kredytów. Pod lupę wzięto kredyty, pożyczki, czas potrzebny na złożenie wniosku dotyczącego takiego kredytu. 

Data dodania: 2009-10-27

Wyświetleń: 1839

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co ciekawe, okazało się że wystarczy zaledwie 53 minuty a więc niecała godzina aby w sumie wypełnić następujące wnioski:

- o kredyt hipoteczny
- pożyczke gotówkową,
- umowę ubezpiecznia na życie,
- lokatę


Badań tych podjął się Expander oferując klientom dokumenty w formie papierowej oraz elektronicznej (dla ubezpieczenia na życie z funduszem kapitałowym oraz lokaty bankowej). Trzeba zaznaczyć, że test był bardzo ogólny, badano wyłącznie czas potrzebny na wypełnienie wniosku a nie czas niezbędny na rozeznaniu się w ofercie, porównanie jej z innymi oraz czas na podjęcie decyzji. Poza tym klienci mieli już wszystkie niezbędne dokumenty gotowe do wypełnienia wniosków. Oprócz tego nie wzięto pod uwagę czasu potrzebnego do zapoznania się z wnioskami - przeczytanie regulaminów, oświadczeń itp.

Ile trwa wypełnienie formalności przy kredycie hipotecznym

Wypełnienie wniosku o kredyt hipoteczny to zaledwie 20 minut czasu. Tyle to trwało w przypadku klienta który wypełnił wniosek samodzielnie, bez pomocy pracowników banku. Przy pomocy doradcy finansowego czas zmniejsza się do 10 i pół minuty. Bardzo podobnie wygląda sytuacja przy pożyczce hipotecznej.
Przy wypełnianiu wniosku potrzebne było podać dane osobowe (imię i nazwisko, PESEL, stan cywilny, miejsce zameldowania, date urodzenia oraz oczywiście serię i numer dowodu) a także informacje o wykształceniu. Oczywistą rzeczą są też dane o dochodach kredytobiorcy, dokumenty potwierdzające finanse klienta uzależnione są od formy uzyskiwania dochodów.
Są to najważniejsze dane niezbędne do wypełnienia wniosku o kredyt hipoteczny.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena