Zaczęła się jesień, liście opadają z drzew i zrobiło się szaro i ponuro. Jest to okres, w którym nasza odporność spada, nasza energia szybciej się wyczerpuje i nasza radość życiowa nas opuszcza. Pytanie na które trzeba sobie odpowiedzieć to jak nie ulec nastrojowi i nie popaść w depresję?

Data dodania: 2009-10-21

Wyświetleń: 2574

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jesień to okres, w którym często nam się zdarza, że wstajemy z łóżka i nic nam się nie chce i zwykłe, codzienne problemy zaczynają nas bardziej przytłaczać niż zawsze. Oto kilka porad i sposobów, które pomogą nam prztrwać te cięzkie chwile.

1. Słońce - jest to naturalne źródło energii, które wprawia nas w dobry nastrój. Powinniśmy korzystać z każdego słonecznego momentu. Idźmy na spacer, pobiegać bądź pojeździć rowerem kiedy tylko pojawią się złote promienie. Jeżeli słonce jest kapryśne i nie chce wyjść zza chmurek, możemy je zastąpić kilkoma minutami solarium.

2. Ruch to zdrowie. Wysiłek fizyczny to wspaniała broń w walce z depresją. Powoduje on produkcje endorfiny, która jest hormonem szczęścia. Ponadto, spalamy negatywną energię. Mi często godzinna jazda na rowerze pomaga odzyskać równowagę psychiczną.

3. Zdrowe odżywianie. Dieta w istotny sposób wpływa na samopoczucie. Możemy sięgnąć po naturalne antydepresanty. Należą do nich nie tylko czekolada, ale także banany, awokado, mleko, tłuste ryby morskie.

4. Magnez. Jedzmy produkty bogate w magnez. Najwięcej magnezu możemy znaleźć w produktach zbożowych, kaszy, orzechach, rodzynkach oraz dzikiej róży.

5. Herbatki i ziółka. Serdecznie polecam picie meliski, gynostemmy bądź yerby mate które korzystnie wpływają na organizm i przy tym są NATURALNE!

6. Bliskość innych ludzi. Szczera rozmowa ze znajomymi, bądź rodziną często pomaga w przetrwaniu trudnych momentów. Nie ma nic lepszego na chandrę niż wieczór filmowy w towarzystwie przyjaciółek.

7. Miłość . Relacje romantyczne z innymi ludźmi wpływają bardzo korzystnie na organizm. Znamy to uczucie błogości, które zmienia cały świat w jeden różowy obrazek. Zakochanie powoduje produkcję dopaminy, która zalewajać nasz mózg powoduję radość i szczęście.

8. Pozytywne myślenie. Często sami kreujemy sytuacje stresowe poprzez negatywne nastawienie do świata. Najgorszym jest zakładanie, że nic dobrego nie może nas spotkać i że jesteśmy niczego nie warci. Spróbuj odmiennego podejścia. Stań przed lustrem i powiedz sobie, "Jestem zadowolony, jestem szczęśliwy, podoba mi się otaczający świat i dzisiaj spotka mnie coś dobrego". Zobaczysz, że pozytywne myślenie przyciągnie dobre momenty. Nagle, atmosfera w pracy zmieni się na lepsze, zacznie ci się okładać z przyjaciółmi i rodziną. To jest siła naszej podświadomości. Aby się więcej dowiedzieć na ten temat sięgnij po książkę "Potęga Podświadomości" Josepha Murphy.

9. Czytaj. Dowiaduj się jak najwięcej o tym co możesz zrobić dla poprawy samopoczucia i dla poprawy swojego zdrowie. Dowiedz się również co warto jeść i pić aby utrzymać równowagę psychiczną.

10. Ebook - Chcesz wiedzieć jak osiągnąć długowieczność? Jak się cieszyć zdrowym życiem? Ucz się od Chińczyków! Możesz zapoznać się z darmowym ebookiem, który zdradzi tajemnice życia - Sekrety długowieczności

Licencja: Creative Commons
2 Ocena