Sala weselna i odpowiedni zespół muzyczny w przeważającej mierze decyduje o tym, jak będzie wyglądała Wasza wymarzona uroczystość. Jakie cechy powinna mieć idealna sala na wesele? Na jakie elementy powinniście zwrócić uwagę i czym powinno się kierować w trakcie jej wyboru? Zapraszam do lektury.

Data dodania: 2009-10-03

Wyświetleń: 3362

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wielkość sali weselnej

W jaki sposób dobrać wielkość sali do liczby gości? Zwykle właściciele sal podają, ile osób mieści się optymalnie, a ile maksymalnie na zabawie weselnej. Czasami jednak zdarza się, że do wyboru są sale optymalne dla 80 i 60 osób, a zaproszonych gości jest 70. Z naszego doświadczenia wynika, że w takiej sytuacji lepiej, aby sala była mniejsza, niż zbyt duża. Mniejszy parkiet oznacza, że część tańczących gości wystarczy, aby go wypełnić, więc zabawa będzie wyglądała ładniej i na weselu i na nagraniu od kamerzysty. Pełen parkiet zachęca kolejnych gości, aby dołączyć do zabawy. Zachęcają także efekty świetlne zespołu muzycznego, które na mniejszej sali wyglądają o wiele lepiej. Widać więc, że troszkę za mała sala sprzyja dobrej zabawie weselników. Pamiętajmy oczywiście, aby nie przesadzić.

Obsługa w wybieranym lokalu

Przez całą długość wesela wszyscy goście są obsługiwani przez kelnerów i kelnerki. Obsługa powinna lubić swoją pracę i sumiennie wykonywać obowiązki. Niedopuszczalne jest, aby obsługa była opryskliwa, nieprzyjemna. Nie wymagajmy, aby kelnerzy byli przesadnie uśmiechnięci i radośni. Ich zadaniem jest pomóc, a nie przeszkadzać. Idealnie jest, aby dbali o gości i ich potrzeby bez afiszowania swojej obecności. Dodatkowo obsługa lokalu i zespół muzyczny powinni współpracować ze soną- ustalać godziny podawania posiłków czy tortu weselnego.

Menu sali na wesele

Przed uroczystością weselną zostaniecie (jako Para Młoda) poproszeni na salę weselną w celu ustalenia menu. Warto, aby sala oferowała różne rodzaje potraw do wyboru, a nie jeden standardowy schemat. Jednakże pragnę zauważyć, że uczciwi właściciele sal potrafią bardzo dobrze doradzić i warto ich posłuchać. Mają oni doświadczenie i wiedzą co goście lubią i jaka ilość jedzenia jest potrzebna. Możemy się jedynie upewnić, aby była możliwość podania potraw wegetariańskich dla zainteresowanych gości.

Nocleg dla gości

Praktycznie na każdym weselu są goście dojeżdżający- niejednokrotnie z bardzo daleka. Biorąc pod uwagę ich dojazd i całonocną zabawę, wypada zapewnić im nocleg. Jeśli wybrana sala weselna oferuje usługi hotelowe, to zadanie jest niezwykle ułatwione. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy martwić się o transport do miejsca noclegu. Goście po skończonej zabawie idą do drugiej części budynku i mogą się od razu kłaść spać, a po wyspaniu przyjść na poprawiny. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i dla organizatorów i dla zainteresowanych.

Jeśli zaciekawił Cię artykuł to zapraszam do przeczytania całości: Jak wybrać salę na wesele?

Pozdrawia
Duet wokalny "Baba jaga"

Artykuł napisał: Jarosław Chmielecki

Licencja: Creative Commons
2 Ocena