Wydatniejsze, pełniejsze usta - marzenie wielu kobiet. Jak sprawić by usta wydały się większe? Powtarzanie słów zaczynających się na "p" znacznie je uwydatni (to takie specjalne ćwiczenie), ale możemy zrobić znacznie więcej.

Data dodania: 2009-10-01

Wyświetleń: 4236

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Powiększanie ust nie jest już dziś żadnym problemem, to nasze babcie były skazane na ćwiczenia, my mamy do dyspozycji znacznie więcej możliwości, choć i ćwiczeń nie należy zaniedbywać - można je robić w trakcie codziennych czynności pielęgnacyjnych.

Przypuśćmy jednak, że ujędrnienie ust nam nie wystarczy i marzy nam się uśmiech Angeliny Jolie, albo innych seksownych gwiazdek małych i dużych ekranów. Co wtedy?
Mamy do wyboru kilka metod zabiegowych (czy wręcz operacyjnych) i powiększanie ust przy użyciu specjalnych preparatów powiększających.

Zabiegowe powiększanie ust
Najtrwalszą i najbardziej inwazyjną metodą jest wszczepianie implantów i bio-implantów oraz wstrzykiwanie mikro-implantów.


Implanty syntetyczne
Można je wprowadzić na stałe, a potem dosyć łatwo usunąć. Podobnie jak implanty piersi wytwarzane są na ogół z silikonu. Niezmiernie ważna jest precyzja zabiegu i odpowiednie kwalifikacje lekarza. Decydując się na zabieg wszczepienia implantów wybierajmy najlepszych lekarzy.


Mikro-implanty
To również silikon, tyle że wstrzykiwany. Ich usunięcie jest bardzo trudne, o ile nie niemożliwe, bo drobinki silikonu z czasem przerastają żywymi tkankami. Tu precyzja jest jeszcze ważniejsza niż w przypadku powiększania ust typowymi implantami. Mikro-implanty są często praktycznie nieusuwalne.


Bio-implanty
Powiększanie ust można przeprowadzić metodą implantacji własnych tkanek pacjenta, bądź tkanek pobranych z obcych organizmów. Ten typ zabiegu jest wyjątkowo drogi, a bio-implanty cieszą się znacznie mniejszą popularnością niż inne powiększacze.

Powiększanie ust z użyciem wypełniaczy
Wypełniacze, czyli fillery, są wstrzykiwane w tkankę skórną. W charakterze fillerów wykorzystuje się kolagen i preparaty z kwasu hialuronowego. Obydwie substancje są w zasadzie nieszkodliwe dla naszych organizmów, bo tak czy inaczej występują w naszych tkankach zupełnie naturalnie. Fillery po jakimś czasie są wchłaniane przez organizm, a powiększanie ust trzeba od czasu do czasu powtarzać. Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Trwa około pół godziny i wykonuje się go w znieczuleniu. To jedna z najbezpieczniejszych metod, aczkolwiek jej pełnego oddziaływania na organizm (przy bardzo częstym powtarzaniu zabiegów) tak naprawdę jeszcze nie znamy, bo fillery są jednym z młodszych wynalazków chirurgii estetycznej.

Powiększanie ust w efekcie zabiegów odmładzających
Lifting, podniesienie górnej wargi, usuwanie zmarszczek, a nawet niejednokrotnie zastrzyki z botoksu wykonywane w okolicach ust nie pozostają bez wpływu na ich wygląd. Zabiegi odmładzające są dosyć drogie i sięgamy po nie najrzadziej. Na pewno nie warto decydować się na nie wtedy, gdy jedynym naszym celem jest powiększanie ust. Lepiej sięgnąć po fillery, a najlepiej po metody naturalne, czyli ćwiczenia i kosmetyki powiększające usta - takie też istnieją.

Naturalne powiększanie ust
Pamiętajmy o ćwiczeniach, czyli powtarzaniu wyrazów na literę "p", wydymaniu ust - raczej w zaciszu domowym, bo twarz z takim grymasem wygląda raczej pretensjonalnie, możemy też od czasu do czasu ssać wierzch dłoni. W ten sposób poprawimy mikrokrążenie i kondycję naszych ust. Jeśli sięgamy po pomadki - stosujmy tylko te, które nawilżają i odżywiają, nie zapominajmy o stosowaniu kremów i zabezpieczaniu ust przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych.


To oczywiście wciąż zbyt mało, by usta znacznie powiększyć, dlatego też powinnyśmy sięgnąć po specjalne preparaty powiększające - zawierają one masę witamin, przeciwutleniaczy i substancje takie jak mentol bądź kamfora, które spulchniają nasze usta i to dosyć trwale. Najlepsze powiększacze już po dwóch tygodniach regularnego stosowania gwarantują efekty porównywalne z zastrzykami kolagenowymi. A wszystko to zupełnie naturalnie przy jednoczesnej pielęgnacji i odżywieniu oraz zahamowaniu procesów starzenia tkanek, z których zbudowane są nasze usta.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena