W cztery oczy, czyli okulary, a inteligencja. Jest to artykuł przedstawiający w całkiem nowym świetle myślenie o nas (ludziach) jak patrzymy na ludzi noszących okulary, i czy wiążaemy to z inteligencją (i/lub) kompetencją, czy może jest odwrotnie.

Data dodania: 2009-09-28

Wyświetleń: 3477

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na zlecenie Naszego klienta, przeprowadzone zostało badanie Skype wśród 431 osób w dniach 25-27 Września 2009. Badnie przeprowadziła Grupa Młodych strzelców na prawach agencji reklamowej AG ESSEKER.

Badano czy okulary podkreślają inteligencje zadając dwa proste pytania:
* Czy uważa Pan/i, że osoby noszące okulary sprawiają wrażenie inteligentnych?
* Czy uważa Pan/i, że osoby w okularach są bardziej kompetentne?

Większość badanych stanowiły kobiety 351, zaś pozostali respondenci byli płci męskiej.


Pytanie pierwsze - Czy uważa Pan/i, że osoby noszące okulary sprawiają wrażenie inteligentnych?
Aż 74% badanych (319 osób) stwierdziło, że osoby noszące okulary sparwiają wrażenie inteligentnych, 19%(81 osób) nie miało, a jedyne 7% (31 osób) stwierdziło że uważa osoby noszące okulary nie sprawiają wrażenia inteligentnych

Drugie pytanie - Czy uważa Pan/i, że osoby w okularach są bardziej kompetentne?
Tutaj czytając wyniki i przedstawijąć je klientowi nie wierzyłem, że okulary mają wpływ na pierwsze wrażenie u PRACODAWCÓW, tak wynika z odpowiedzi na drugie pytanie gdzie 61% (293 osoby) badanych określa osoby korzystające z okularów jako kompetemtne, 22% (95 osób) nie ma zdania, a tylko 17% (43 osoby) uważają inaczej.

Ja osobiście wybierając się do mojego ulubionego optyka w Inowrocławiu zawsze sie zastanawiałem czy to prawda że okulary zmieniają pierwsze wrażenie i myślenie o mnie np. przez klienta.

Mam nadzieje że tak myślą nie tylko ankietowani...

Z poważaniem Mateusz Jaworowicz
SuperAdmin --> EBIZNES FORUM

Licencja: Creative Commons
0 Ocena