Miłośnicy białego szaleństwa wypad na narty czy snowboard często planują z dużym wyprzedzeniem. Praktycznie już po powrocie z letniego urlopu zaczynają przeglądać ogłoszenia w Internecie, szukając wymarzonej kwatery najlepiej blisko stoku.

Data dodania: 2009-09-28

Wyświetleń: 2502

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Miłośnicy białego szaleństwa wypad na narty czy snowboard często planują z dużym wyprzedzeniem. Praktycznie już po powrocie z letniego urlopu zaczynają przeglądać ogłoszenia w Internecie, szukając wymarzonej kwatery najlepiej blisko stoku. Niekiedy wybór miejsca wypoczynku jest naprawdę trudny, wygrywają miejscowości, w których funkcjonują najatrakcyjniejsze wyciągi narciarskie.


Po wejściu Słowacji do strefy EURO wielu rodaków na nowo zaczęło odkrywać polskie góry. Różnice w cenach nie tylko karnetów czy wynajmowanej kwatery, ale również artykułów spożywczych u naszych południowych sąsiadów odstraszyło znaczną ilość turystów, którzy chętniej doceniają spędzanie ferii zimowych w kraju. Wielu decyduje się wyjechać w „ciemno", bez wcześniejszej rezerwacji, licząc na znalezienie na miejscu wolnego pokoju czy domku. Łatwiej wówczas zmienić plany, gdy wyciągi narciarskie lub warunki na stoku nie odpowiadają. Nie bez znaczenia pozostaje grubość warstwy śniegu na trasach czy sztuczne oświetlenie po zmroku. Dla początkujących istotna jest obecność instruktora jazdy oraz ewentualnie wypożyczalnia sprzętu sportowego, udostępniony serwis. W sezonie między innymi Krynica Zdrój, Szklarska Poręba, Szczyrk przeżywa istne oblężenie. Niekiedy trzeba się liczyć z trudnością znalezienia wolnej kwatery, a stojąc w długich kolejkach na wyciągi narciarskie uzbroić w cierpliwość.


Po aktywnym spędzaniu czasu na stoku każdemu przydadzą się chwile relaksu. W Polsce powstaje coraz więcej basenów i kąpielisk na bazie ciepłych wód mineralnych. Chętni skosztowania uzdrawiających właściwości geotermalnych obiektów mogą wynająć kwatery niedaleko aquaparku w Zakopanem, Szaflar na Podhalu czy Bukowiny Tatrzańskiej. Kąpiele w odkrytych basenach, w których temperatura wody przekracza trzydzieści stopni stanowi zimą nie lada atrakcję.


Osoby, które nie chcą rezygnować z białego szaleństwa, a nie planują wyjazdu w ferie, mają możliwość pozjeżdżania na sztucznych wzniesieniach. Góra Kamieńsk jest doskonałym miejscem w centralnej Polsce do uprawiania sportów zimowych. Funkcjonujące wyciągi narciarskie, w tym czteroosobowa kolejka krzesełkowa pozwala mieszkańcom okolic Bełchatowa pośmigać bez konieczności wynajmowania kwatery w górach.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena