Każdy na swoim weselu chce mieć dobry zespół muzyczny. Jakość ich występu nie zależy jednak tylko od ich umiejętności. Ogromny wpływ ma akustyka, której niestety brakuje w domach weselnych.

Data dodania: 2009-09-21

Wyświetleń: 3503

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każdy na swoim weselu chce mieć dobry zespół muzyczny. Jakość ich występu nie zależy jednak tylko od ich umiejętności. Ogromny wpływ ma akustyka, której niestety brakuje w domach weselnych.

Właściciele lokali, które przeznaczone są do organizowania większych imprez, typu: wesela, bankiety, sylwestry itp. dbają o to, aby pomieścić jak największą liczbę gości czy o nienaganny wystrój. Warunki, jakie daje lokal osobom wynajmującym, mają ogromne znaczenie, ponieważ każdy chciałby znaleźć coś wyjątkowego za nie wielkie pieniądze. A zatem eleganckie domy weselne i podobne do nich instytucje, za nie wygórowane koszty wynajmu zawsze miały i będą mieć wzięcie. Wybierając dobry lokal i niezawodny zespół weselny, nie możemy z góry założyć, że impreza będzie udana. Oprócz ogromnego wpływu gości, a bardziej ich nastawienia do zabawy, znaczącą role odgrywa akustyka sali. Ileż to razy spotykamy się z sytuacją, kiedy goście skarżą się na dudniący bas, czy nie wyraźną mowę wodzireja. Niestety nie jest to wina ani basu ani wodzireja. Nawet najbardziej profesjonalne ustawienia nagłośnienia nie pozwalają na wydobycie dobrej jakości dźwięku. Wysoki sufit, płytki ceramiczne na podłodze czy betonowe ściany bardzo negatywnie działają na akustykę. W takich salach ludzie źle się bawią, nie wiedząc dlaczego. Nikomu nie przychodzi do głowy, że może to być zła akustyka. Jedynym rozsądnym wytłumaczeniem jest stwierdzenie: „ Słaby zespół”.

Aby uniknąć tego typu sytuacji, warto przed wynajęciem lokalu zapytać właściciela o akustykę lub wybrać dom weselny z niskim sufitem i dużą ilością drewna w konstrukcji. Daje to gwarancje dobrej jakości dźwięku. Dobrym sposobem na poprawę akustyki jest dekoracja sali: materiały na ścianach, balony itp. Być może dla większości organizatorów imprez coś takiego jak akustyka nie ma żadnego znaczenia, ale ten, kto choć raz próbował z nią „walczyć” ten wie jak ważną role odgrywa.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena