Intuicja intuicją, a co wtedy, gdy chcesz coś zrobić zgodnie z nią, jednak twój mózg, twoje myśli powstrzymują Cię od tego? Podczas tego sabotażu serce zaczyna Ci bić szybciej, ręce się trzęsą...

Data dodania: 2009-09-20

Wyświetleń: 2498

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Intuicja intuicją, a co wtedy, gdy chcesz coś zrobić zgodnie z nią, jednak twój mózg, twoje myśli powstrzymują Cię od tego? 

Podczas tego sabotażu serce zaczyna Ci bić szybciej, ręce się trzęsą, kolana uginają i wszystko blokuje Cię od zrobienia czegoś, co nie jest dla nikogo złe, a wręcz przeciwnie jest dla Ciebie dobre. 

Tak jak rozmyślanie o problemach nie jest dobre, tak samo w tym wypadku rozmyślanie o tym co powiedzieć, o tym co dana osoba może odpowiedzieć, o wszystkich za i przeciw, także nie jest wyjściem z sytuacji. 

Dlatego spontanicznie powiedzenie np. komplementu komuś bez chwili wahania jest najlepszym wyjściem. Dlatego, że od momentu kiedy wpadłeś na to co powiedzieć, do momentu kiedy to mówisz mija tak mało czasu, że Twój mózg nie ma kiedy Cię sabotować. 

To myśli nasze sprawiają, że odczuwamy strach i wahanie.
Najprościej by było napisać, wiec przestań myśleć i będzie wszystko OK. 
Jednak nie, nic nie będzie OK. 
Nie możliwe jest nie myśleć w takich momentach, ale możliwe jest nie dopuszczanie do głowy negatywnych myśli. Tak wiem, łatwo się pisze, dlatego za chwilkę, postaram się to bardziej zobrazować. 

Jeśli nie wahasz się robić to co robisz, zawsze Ci to będzie wychodzić. 
To się odnosi do każdej dziedziny życia, pewność tego co się robi jest niezbędna do odniesienia sukcesu. 

Wszystkich ludzi sukcesu cechuje jedno, nieskazitelna wiara, że wszystko zawsze będzie dobrze i na dłuższą metę wszystko się ułoży. 
I właśnie te osoby, potrafią ramować swoje myśli, koncentrując się na pozytywach. 
Koncentracja na wątpliwościach, na problemach, nigdy nie prowadzi do niczego dobrego.

Kiedy zdecydujesz się zagadać do kobiety idącej naprzeciwko, lub poderwać barmankę w pubie, gdy zaczniesz wątpić i padniesz ofiarą sabotażu przez samego siebie, zapamiętaj to i powtarzaj sobie w myślach, co za chwilę przeczytasz:

Jeśli teraz nie zaczniesz z tym walczyć, to do końca życia będziesz tak się czuł, do końca życia będziesz paraliżowany na samą myśl o tym, że masz podejść do nieznajomej kobiety, czy poflirtować z kelnerką. 

Sama myśl o tym, że to uczucie będzie Ci towarzyszyć do końca życia, musi cię mobilizować do zrobienia czegokolwiek w stronę wolności. 

Jeśli chcesz tą wolność osiągnąć, walcz z tym!

Intuicja intuicją, a co wtedy, gdy chcesz coś zrobić zgodnie z nią, jednak twój mózg, twoje myśli powstrzymują Cię od tego? 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena