Kto z nas nie marzy o wakacjach za granicą? Jest to chyba jedno z najczęstszych marzeń spotykanych u ludzi mieszkających w naszym ponurym kraju. Przyjemne gorące słońce na wspaniałej greckiej wyspie lub kojący chłodek gdzieś w Skandynawii.

Data dodania: 2009-08-30

Wyświetleń: 2064

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jest tylko jeden mały problem. Same wakacje za granicą może nie są, aż tak kolosalnie drogie, co samo dotarcie na miejsce urlopu.

Samolot to w zasadzie najszybszy, najwygodniejszy i w zasadzie jeden z bezpieczniejszych środków transportu. Tyle, że pojęcie tanie bilety nie istnieje w kontekście latania samolotem. Nawet tani przewoźnicy nie są tani, a ich loty odbywają się w środku nocy co bardzo utrudnia nam po wylądowaniu dotarcie do naszego przepięknego hotelu.

W przypadku kolei czekałoby nas wiele przesiadek zanim dotarlibyśmy do celu, chyba że wybieramy się gdzieś w głąb wielkiej Rosji. Wtedy jeden pociąg zdecydowanie wystarczy. Przewozy międzynarodowe wydają się być jednak domeną autokarów. Coraz większa ilość przewoźników posiada autobusy klimatyzowane, w których można obejrzeć film, czy wypić swobodnie kawę podczas naszej jazdy. Kierowcy robią konkretne postoje, więc każdy może odetchnąć przez dziesięć, piętnaście minut na świeżym powietrzu, bez obawy, że środek transportu odjedzie bez niego.

Dodatkowym atutem jest sprawa ceny za przejazd. Bilety autokarowe mają ceny bardzo konkurencyjne i w zasadzie z łatwością można dotrzeć niewielkim kosztem do miejsca, w którym chcemy spędzić urlop. Planując wakacje rozejrzyj się dokładnie za wieloma możliwościami, a na pewno znajdziesz coś idealnego dla Ciebie.

Korzystając z nowoczesnych wyszukiwarek autokarowych masz możliwośc sprawdzenia aktualnych rozkładów jazdy autobusów oraz cennika.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena