Kudowa Zdrój to pięknie położona miejscowość w Górach Stołowych. Słynie nie tylko z pięknych widoków, ale także z uzdrowiskowych wód i unikalnych zabytków.

Data dodania: 2010-08-17

Wyświetleń: 2461

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kudowa Zdrój to pięknie położona miejscowość w Górach Stołowych. Słynie nie tylko z pięknych widoków, ale także z uzdrowiskowych wód i unikalnych zabytków.

 Kwatery w Kudowej Zdrój sanatorium

Turyści przyjeżdżają tutaj wabieni licznymi powodami, ale jedną z największych atrakcji tego regionu jest Kaplica Czaszek, jedna z trzech takich istniejących w Europie. Została ona zbudowana przez czeskiego księdza Wacława Tomaszka z kości ofiar wojny trzydziestoletniej i rozprzestrzeniającej się wkrótce po niej zarazy. Budowa trwała kilkanaście lat, a szczątki księdza Wacława oraz kilku osobistości z wsi również znajdują się w kaplicy.

 

Kudowa zdrój to także miejscowość uzdrowiskowa, już w XVII w. Została uznana za pierwszą miejscowość uzdrowiskową w Niemczech wskazaną przy leczeniu schorzeń kardiologicznych. Na całym terenie występują wody mineralne o zróżnicowanym składzie chemicznym.

 

Lista atrakcji skłaniająca turystów do poszukiwania kwatery w Kudowie Zdrój jest dłuższa, w niedalekiej okolicy oprócz uroczych szlaków turystycznych można odnaleźć Błędne Skały, to unikatowa formacja skalna – tzw. Skalne miasto. System przejść i korytarzy pomiędzy olbrzymimi „grzyba” skalnymi powstał z wyżłobionego przez wodę dna morskiego, skały posiadały nierównomierną strukturę i duża część materiału została wypłukana pozostawiają fantastyczny labirynt. Cała trasa turystyczna ma około kilkuset metrów, lecz jej przejście zajmuje ponad 45 minut, a osoby otyłe mogą mieć spore problemy by przecisnąć się w niektórych miejscach...

Licencja: Creative Commons