To pytanie zadaje sobie wielu podróżnych. Zarówno pociągi jak i autobusy mają swoich wiernych zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników. Jakie są wady i zalety obu środków transportu?

Data dodania: 2009-08-31

Wyświetleń: 2292

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przede wszystkim komfort jazdy. Decydując się na autobus, mamy duże szanse jechać autokarem z klimatyzacją, telewizją czy barkiem oraz bardzo miłą obsługę zatrudnionych hostess. Takie autobusy są wyposażone w sprzęt spełniający najwyższe i najnowsze normy, a więc plus dla autobusów. Jeśli chodzi o pociągi, to komfort jazdy w Polsce niestety nadal pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście nie mówimy o pierwszej klasie, ale o klasie drugiej, o warunkach, którym czoło musi stawić przeciętny pasażer. Chociaż jest coraz lepiej, to niestety często zimą nie działa ogrzewanie, natomiast latem w przedziałach jest tak gorąco, że jest to niemal nie do wytrzymania. Biorąc pod uwagę fakt, iż możemy zostać dodatkowo obrabowani podczas snu koleje wydają nie być się najlepszą formą transportu.

Kolejna kwestia to bilety. Tutaj nic nie jest już takie jasne. Tani bilety oferują, bowiem zarówno kolej jak i przewozy autobusowe. To za ile kupimy bilet zależy od tego jak potrafimy szukać przewoźnika i czy możemy liczyć na zniżki. Przykładowo uczniowie szkół posiadający legitymacje szkolne mogą liczyć na 37% zniżki. Bilety autobusowe są jednak przez nich częściej wykorzystywane, z racji dojazdów do szkół. W kwestii takiej jak przewozy autokarowe do: Niemiec,Wielkiej Brytanii,Francji,Holandii,Słowenii,Belgii,Grecji,Włoch,Słowacji,Danii,Norwegii,
Szwecji,Hiszpanii autobusy zdecydowanie wygrywają. Oczywiście istnieją połączenia kolejowe pomiędzy krajami, ale wiąże się to z licznymi przesiadkami i długim oczekiwaniem na kolejny pociąg.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena