Wystrój wnętrza twojego mieszkania to wizerunek ciebie. Masz ładne, harmonijne wnętrze, ale brakuje mu pazura. Co zrobić, aby twoje mieszkanie było oryginalne, ciekawe i intrygujące ?

Data dodania: 2009-08-26

Wyświetleń: 3599

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Aby wnętrze nabrało wyrazu, pobaw się wzorami i kolorami. Oczywiście w tej kwestii nie należy przesadzać, ale kilka kontrastowych elementów wystarczy, aby ożywić wystrój wnętrza i zaintrygować gości.

Można w tym celu użyć wzorzystej tapety, ale najlepiej okleić nią tylko 1 ścianę lub nawet jej fragment. Ciekawe również są naklejki ścienne. Ja jednak szczególnie polecam tkaniny, gdyż to bardzo wdzięczny sposób na ozdobienie mieszkania z kilku względów. Materiały dają duże możliwości, mogą to być wzorzyste zasłony, narzuta na łóżko, obrus czy chociażby kontrastowe pokrowce na poduchy o ciekawym deseniu.

Znacznie okroisz koszty tego typu zdobień, jeśli wykonasz je sama, a szycie zasłon czy pokrowców zwykle nie stanowi wielkiego problemu. Zaletą tkanin jest również to, że łatwo i stosunkowo tanio można je wymienić, zyskując odmieniony wystrój w nowych barwach.

Modne ostatnio łączenie różnych wzorów daje spore pole do popisu, wystarczy trochę wyobraźni i wyczucia smaku, aby stworzyć zaskakujące i oryginalne wnętrze. Pamiętaj tylko o zasadzie, by przy odmiennych deseniach, np. geometrycznych i kwiatowych, zachować tę samą gamę kolorystyczną, aby uniknąć chaosu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena