Zoo to jeden z najbardziej atrakcyjnych sposobów spędzania czasu z małymi dziećmi - rozwija, bawi... i wyczerpuje :) Na Śląsku koniecznie trzeba zajrzeć do zoo w Chorzowie.

Data dodania: 2009-08-17

Wyświetleń: 2785

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Śląski Ogród Zoologiczny, należący do Europejskiej Organizacji Ogrodów Zoologicznych (EAZA) istnieje w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku (WPKiW) od 1951 roku, ale gruntowne prace przygotowawcze wykonano tu w latach 1954-56. Wejście główne do Zoo w Chorzowie znajduje się od ulicy Katowickiej (przy głównej promenadzie tego wspaniałego Parku).

Ciekawostką jest, iż okazała brama główna została tu przeniesiona z parku w Świerklańcu, gdzie znajdował się ogromny pałac wzorowany na paryskim Wersalu – niestety zburzony po II wojnie światowej..

Naprawdę warto go zwiedzić, gdyż dostarcza niezapomnianych wrażeń, szczególnie dzieciom. Spotykamy tu przedstawicieli 300 gatunków zwierząt, a wśród nich: słonie afrykańskie, żyrafy, nosorożce, antylopy, zebry, pocieszne małpy, tygrysy syberyjskie, lwy i inne "koty", różnorodne ptactwo wodne, gady itp.

Unikatem w skali kraju (jak na tamte czasy) jest skalna kotlina dinozaurów, gdzie stoją ku uciesze najmłodszych olbrzymie okazy tych kopalnych gadów. To świetne miejsce na sesję zdjęciową, chwilowy odpoczynek czy szybki piknikowy posiłek.

Dzieciom z pewnością spodoba się też Mini Zoo, gdzie można pogłaskać np. małego koziołka, owieczkę czy zajączka. Mini Zoo nie zawsze jest czynne, dlatego jeżeli wybieramy się specjalnie do niego warto wcześniej zadzwonić i się zorientować. Małe zagrody, płotki, milusińskie zwierzaczki czekające na głaskające małe rączki...

Infrastruktura Zoo jest dobrze rozwinięta, jest gdzie zjeść, załatwić się czy kupić np. baterie no i oczywiście mnóstwo pluszowych małpek, dmuchanych żyrafek itd. Najlepiej w kasie zaopatrzyć się, oprócz biletu w plan ogrodu, wtedy na pewno nie pominiemy żadnej atrakcji. Dodatkowo orientację ułatwiają tabliczki informacyjne. 

Noclegi w województwie Śląskim są dobrze rozwinięte, więc z miejscem do spania nie będzie problemu. Przeważają jednak droższe opcje. Noclegi w Katowicach to głównie hotele, ale zawsze można zatrzymać się w akademikach studenckich, by zaoszczędzić parę groszy.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena