Kraków to niezwykłe miejsce, do którego powraca się niejednokrotnie. To miasto jest wizytówką Polski nie tylko w całej Europie, ale i na świecie. Nic dziwnego - to miejsce jest magiczne.

Data dodania: 2009-08-12

Wyświetleń: 3696

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 5

Głosy ujemne: 2

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kraków to magiczna stolica Małopolski. Leży na południu państwa, na skrzyżowaniu ważnych szlaków kolejowych i samochodowych. Nie sposób więc tu nie dotrzeć z żadnego zakamarka Polski, a nawet zza granicy dzięki Międzynarodowemu Portowi Lotniczemu w Balicach.

Niepowtarzalna atmosfera Krakowa przyciąga jak magnes, szczególnie wyczuwa się to na kosmopolitycznym, krakowskim Rynku, dlatego każdy turysta wraca tu wielokrotnie, a za każdym razem odkrywa coś nowego.

Kraków to przede wszystkim miasto młodych ludzi i to właśnie oni tworzą tutaj ten niecodzienny klimat, ponadto to centrum kultury i rozrywki. Ale chociaż młody duch wznosi się nad Krakowem, historia i wielowiekowa przeszłość przenika do głębi i jest spotykana na każdym kroku. 

Aby się o tym przekonać, wystarczy przejść najbardziej znaną, a przy tym najpiękniejszą trasą w Krakowie - Drogą Królewską, biegnącą od Barbakanu przez Rynek, na Wawel, który stanowi nie perełkę, a diament wśród polskich zabytków historii. Wracając warto przejść się ulicą Kanoniczną - taki uroczy zakamarek Krakowa, jakich zresztą tu nie brakuje.  

Noclegi w Krakowie występują w przeróżnych standardach. Od najtańszych schronisk młodzieżowych, przez prywatne kwatery i pensjonaty, po drogie i luksusowe hotele. Wybierając noclegi warto zamówić go wcześniej - w sezonie pozwoli to zaoszczędzić parę groszy i uniknie się nerwowego błądzenia po mieście szukając noclegu. Na szczęście baza noclegowa w Krakowie jest bardzo dobrze rozwinięta i nie powinno zabraknąć miejsca dla nikogo.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena