Jeszcze kilkadziesiąt lat wstecz depilacja jako taka była tematem tabu. Wiele kobiet nie usuwało owłosienia z nóg i spod pach, podobnie mężczyźni. Z czasem jednak nasze nawyki uległy zmianie i depilacja jako taka jest właściwie standardem i to w przypadku obu płci.

Data dodania: 2009-08-17

Wyświetleń: 2696

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zbędne owłosienie jest nie tylko nieestetyczne, ale jest też idealnym siedliskiem dla bakterii, toteż pozbywamy się włosów ze wszystkich części ciała, bo jest to modne, higieniczne i wygodne. Faktem jest, że depilacja nawet przy użyciu najdelikatniejszych środków do przyjemności nie należy, ale za to jaką przyjemność sprawia dotyk aksamitnej, gładkiej i rozgrzanej słońcem skóry!

Właśnie! Słońce. A jeśli słońce to plaża, skąpe stroje kąpielowe i... obowiązkowa depilacja. Depilacja intymna bądź jedynie depilacja okolic bikini.

Jak ją przeprowadzić, by była bezbolesna i nie bolała i nie powodowała podrażnień?

Wymagana jest duża doza zdrowego rozsądku, uwaga i koncentracja. Jeżeli zależy nam na długo utrzymujących się efektach najlepszym wyjściem jest wizyta w salonie kosmetycznym, gdzie (jeśli salon działa zgodnie z najlepszymi kosmetycznymi praktykami) włoski możemy usunąć efektywnie tj. na dłużej i efektownie tj. mniej boleśnie i dokładniej niż w domu.

Wizyta u kosmetyczki może jednak przysporzyć nam niepotrzebnych stresów, zwłaszcza jeśli decydujemy się na depilację intymną. W takiej sytuacji pozostaje opanowanie technik depilacji metodą prób i błędów, na podstawie poleceń bądź lektury publikacji dostępnych choćby w internecie.

Do wyboru mamy kilka metod depilacji, oto one:

Kremy do depilacji
Najszybciej i praktycznie zupełnie bezproblemowo włoski usuniemy specjalnymi kremami. Ważne jest to, by wybrać kosmetyk nie powodujący podrażnień i dostosowany do rodzaju depilacji, którą mamy zamiar przeprowadzić. Zazwyczaj inne kremy polecane są do twarzy, inne nadają się do depilacji nóg, a jeszcze inne do depilacji intymnej (choć zdarzają się oczywiście chlubne wyjątki, czyli kremy uniwersalne). Nie bez znaczenia jest poziom wrażliwości naszej skóry i ewentualna podatność na alergie. Wszystkie te czynniki należy mieć na uwadze dokonując wyboru kosmetyków.

Maszynki do depilacji
Możemy posłużyć się zwykłą maszynką do golenia. Ważne, by była przystosowana do depilacji, a nie do golenia męskiego zarostu (raczej nie zabierajmy maszynki mężowi, to może skończyć się źle dla naszej skóry). Maszynki te po pierwsze mają odpowiednią konstrukcję tj. ułatwiają depilację intymną i każdą inną, a poza tym wzbogaca się je w paski nasączone środkami ochronnymi i łagodzącymi ewentualne podrażnienia.
Maszynki mają niestety to do siebie, że dają bardzo krótkotrwałe efekty.

Woski i pasty do depilacji
Depilacja woskiem wymaga ogromnej wprawy, podobnie depilacja popularną ostatnio pastą cukrową (działającą na zasadzie podobnej do wosku). Ten typ depilacji należy najpierw przećwiczyć na tych partiach skóry, które nie są tak delikatne jak miejsca intymne. Oczywiście sztuka ta jest do opanowania, przykładem kobiety z muzułmańskiego kręgu kulturowego, które obowiązkową depilację całości skóry przeprowadzają w domu i to jedynie przy użyciu wspomnianej wyżej pasty.

Na koniec jeszcze jedna ważna uwaga: zdania co do pełnej depilacji intymnej (tzw. depilacji brazylijskiej) są podzielone. Nasze gusta i nawyki higieniczne coraz bardziej chylą się ku zaakceptowaniu tego rodzaju depilacji niejako w standardzie. Tymczasem naukowcy wskazują na przydatność owłosienia okolic intymnych, które ma być ochroną przed grzybicą i drobnoustrojami zagrażającymi narządom rozrodczym!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena