Jakimi aspektami musimy się kierować wybierając zespół na wesele? Jaki rodzaj muzyki będzie najlepszy na zabawie?

Data dodania: 2009-08-05

Wyświetleń: 2151

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wesele jest jedną z najbardziej uroczystych chwil w życiu. Każdy z nas chciałby, aby jego wesele dostarczyło niezapomnianych wrażeń wszystkim gościom i aby wszyscy uczestnicy wspominali je jako szczególnie udane. Zastanawiamy się czasem co odróżnia taką udaną zabawę weselną od wszystkich pozostałych, wspominanych jako przeciętne, bądź w ogóle zaginionych w mrokach zapomnienia.

Obok sali weselnej, jadła i napojów najważniejszą rzeczą podczas przygotowań weselnych jest wybór zespołu muzycznego. Rynek zespołów muzycznych jest bardzo szeroki i naprawdę jest w czym wybierać i przebierać. Jak zatem wybrać ten właśnie zespół, który wniesie na imprezę dobrą muzykę i świetną zabawę? Można wziąć wszak pierwszą lepszą kapelę, która ma akurat wolny termin w interesującym nas dniu. Można pytać o opinie przyjaciół. Można także próbować szukać zespołu przez Internet. Można opierać się na własnych obserwacjach i wybrać zespół, który osobiście się już słyszało na weselnej imprezie. Każdy z tych sposobów ma swoje wady i zalety.

Wybierając zespół na wesele musimy zwrócić uwagę na rodzaj granej przez niego muzyki. Gatunki muzyczne na tego rodzaju imprezie muszą być zróżnicowane - tak, aby każdy gość mógł znaleźć na zabawie coś dla siebie. Muzyka weselna musi być prosta w odbiorze i łatwa do tańczenia. Regułę tę spełniają szczególnie nurty takie jak disco polo, muzyka biesiadna czy rock'n'roll. Większość piosenek tych gatunków jest skoczna, rytmiczna i znakomicie nadaje się do tańca nawet dla osób, które z tańcem mają na co dzień niewiele wspólnego. Gatunki muzyczne uchodzące za bardziej "ambitne", takie jak jazz bądź nawet blues nie są najlepszą muzyką na wesele - starajmy się ich raczej wystrzegać, bądź przynajmniej ograniczać.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena