Jaką muzykę na wesele wybrać? Która będzie lepsza, a która nie bardzo się nadaje?

Data dodania: 2009-07-29

Wyświetleń: 2275

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy nie uważasz, że wesele jest jednym z najważniejszych momentów w życiu? Czy nie chciałbyś by Twoja impreza była wspaniała i dostarczała wspaniałych wspomnień nawet po wielu latach? Czy zastanawiałeś się nad tym co odróżnia udaną zabawę weselną od tej nieco gorszej?

Jednym z bardziej istotnych elementów podczas przygotowań do weselnej zabawy jest wybór orkiestry. A wybór jest szeroki, istnieje wiele zespołów muzycznych na rynku. Są mniejsze, większe, droższe i tańsze. Wybór właściwego z nich nie jest taki prosty. Większość ludzi wybiera zespół pytając o opinie znajomych. Ma to swoje plusy, lecz nie jest też pozbawione minusów. Opinia znajomych niekoniecznie jest w 100% wiarygodna - to, co im się podoba, nie musi podobać się innym.

Orkiestry można też szukać przez Internet pamiętając o tym, żeby zwrócić baczną uwagę na rodzaj granej przez zespół muzyki. Pamiętaj, że muzyka na wesele nie może być zbyt trudna w odbiorze. Na takiej imprezie nie sprawdzają się bardziej ambitne gatunki jak jazz - chyba, że grane w przerwach na jedzenie. Najlepszą muzyką do grania na weselu jest prosta muzyka biesiadna, a także disco polo. Muzyka tego typu ma wielu przeciwników oskarżających ją o prostotę rytmu i naiwność tekstów. Niemniej jedna jest ona skoczna i dobra do tańczenia nawet dla osób nie posiadających wielkich umiejętności tanecznych. Oprócz muzyki biesiadnej i disco polo, na wesele nadaje się inny gatunek - zapomniany już nieco rock'n'roll. Muzykę tę również dobrze się tańczy.

Pamiętaj, aby zapoznać się z repertuarem orkiestry przed podpisaniem umowy. Dobry zespół na wesele ma bogaty repertuar obejmujący wiele piosenek z powyższych gatunków.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena