Prawie każdy - w dzisiejszych czasach - ma dostęp do aparatu, jednak sięgamy po niego bardzo rzadko i to w określonych sytuacjach, kiedy jedziemy na wakacje, kiedy idziemy na jakieś ważne rodzinne spotkanie. Czy naprawdę nie można zrobić ciekawych zdjęć w "zwykły dzień"?

Data dodania: 2009-07-31

Wyświetleń: 2058

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Moja przygoda z fotografia - a jest to raczej skromna przygoda - zaczęła się właśnie od zafascynowania się zdjęciami robionymi w takich sytuacjach w których większość z nas uważa, że nic ciekawego na fotografie znaleźć nie można. Fotografia, drogi czytelniku, to pokazanie ludzi, przedmiotów, rzeczywistości w sposób w jaki ona istnieje na co dzień. Nie pociągają mnie zdjęcia pozowane, nie lubię kiedy zdjęcie jest reżyserowane. Dla mnie ładnym zdjęciem jest to, w którym widać jak naprawdę wygląda to co widział fotograf.

Każdy może robić ciekawe zdjęcia, oprócz skomplikowanych ustawień aparatu jest jeszcze specyficzna chwila i taki moment, który widzisz akurat Ty. W fotografii zachęta do eksperymentów przynosi często dobre efekty.

Nasze otoczenie zmienia między wschodem a zachodem słońca. Rankiem światło jest miękkie i bardzo plastyczne, oświetla ono ziemię pod niskim kątem. Z tego względu właśnie ranek jest bardzo fotogeniczny: rosa daje ciekawe refleksy światła, kolory są nasycone. Fotografując w południe, możemy spodziewać się silnych cieni i dużych plam płasko oświetlonej powierzchni – niekiedy warto wykorzystać to zjawisko na zdjęciach. Wieczorem kolory zmieniają się, cienie są długie i głębokie.

Trzeba pamiętać, że nie ma złej pogody do fotografowania. Chmury zasłaniające niebo również dają się fotografować, tak wykonane zdjęcie może być bardzo nastrojowe. Efekt jaki osiągnięcie robiąc zdjęcia wieczorem lub w czasie deszczu może być zaskakujący.


c.d.n.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena