Czy opłaca się być agentem ubezpieczeniowym w Kaliszu ?Czy w obecnych czasach przy tak dużej konkurencji można zarobić na sprzedaży ubezpieczeń, a jeśli tak to w jaki sposób reklamować swoje uslugi ?

Data dodania: 2009-07-27

Wyświetleń: 1478

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

To jak dzisiaj wygląda rynek ubezpieczeniowy w Kaliszu zależy bardzo mocno od tego jak układa się sytuacja na rynku. Kalisz to średniej wielkości miasto na skalę kraju. Jest u jednak stosunkowo duże pole do popisu. Wiadomo, że w Kaliszu, podobnie jak nawet w miastach rozmiaru wojewódzkiego jak chociażby podobne wielkościowo Opole dzieje się wystarczająco dużo i jest dostatecznie dużo ludzi z grupy docelowej ubezpieczeń, by tu właśnie otwierać taki interes.
Rynek jest bardzo chłonny ze względu właśnie na liczbę ludności miasta. Jeśli jest to tak jak w wypadku Kalisza ponad 100.000 to możemy śmiało mówić o tym, że rynek „wchłonie” jeszcze niesamowicie wiele firm ubezpieczeniowych na tym terenie. Oczywiście dzisiaj nie każdy działa rozpychając się łokciami również tam. W samym Kaliszu znajdziemy więcej agentów ubezpieczeniowych, aniżeli biur odpowiednich agencji. Te bowiem są w takich miastach dość nieopłacalne. Wysokie czynsze w centrach takich miast, oraz niestety niechęć do odwiedzania takich miejsc skutecznie odstraszają potencjalnych inwestorów do zakładania biur. Przynajmniej jeśli mowa o centrum miasta. Jednak jeśli podsumujemy liczbę agentów ubezpieczeniowych, to wnioskować możemy bez problemu, że na pewno z podpisaniem jakiejkolwiek umowy w Kaliszu mieć problemu nie będziemy. Z pewnością zatem można by wnioskować, że rynek jest nasycony, ale nie do końca tak jest. Jeśli przyjrzymy się odpowiednim danym statystycznym, to zauważyć można bez problemu, że naprawdę gospodarka tego regionu jest jeszcze mocno otwarta i przygotowana na przyjęcie więcej takich osób. Tu agenci będą mieli ogromne pole do popisu i na pewno uda się im wyrobić pewne normy, pozwalające z kolei na w miarę możliwości dostatnie życie.
Zatem jeśli chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym, to chyba najlepiej w mieście takim jak Kalisz. Jest to zawód trudny, ale tamtejszy klimat, gospodarka, rynek i specyfika pomogą Ci na pewno w rozwinięciu skrzydeł niesamowicie szybko. Jeśli tylko jesteś osobą otwartą na takie rozwiązania to na pewno znajdziesz wiele dla siebie w tym miejscu właśnie. Zapraszamy do Kalisza.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena