Coraz większe znaczenie w medycynie i kosmetologii odgrywają wody termalne. Jedną z takich wód jest Zabłocka Solanka Termalna Siła Serca, która wyróżnia się wyjątkowymi walorami kosmetycznymi i wspomagającymi leczenie.

Data dodania: 2009-07-23

Wyświetleń: 2589

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wody termalne od dawna stosuje się w medycynie jako kuracje pitne czy mające właściwości rehabilitacyjne - zabiegi kąpielowe. Teraz również kosmetologia zaczęła wykorzystywać wody termalne, których regenerujący wpływ na skórę człowieka został już potwierdzony wieloma badaniami. Wody termalne znajdziemy w kremach, mleczkach, maskach, szamponach, odżywkach oraz w gabinetach kosmetycznych jako podstawowy składnik różnych zabiegów. Powstają całe serie kosmetyków bazujące na określonych właściwościach regenerujących i odżywiających wód termalnych.
Jedną z takich wód termalnych jest Zabłocka Solanka Termalna Siła Serca wydobywana z głębokości ok. 500 m w miejscowości Dębowiec k. Skoczowa. Dzięki unikatowemu, na skalę światową, składowi chemicznemu Zabłocka Solanka zdecydowanie wyróżnia się wśród innych wód termalnych. O jej wyjątkowości najlepiej świadczy stężenie jonów jodu, które wynosi ponad 110 mg w 1 litrze, podczas gdy w innych eksploatowanych złożach solankowych rzadko przekracza 30 mg/l, a w Morzu Bałtyckim wynosi średnio 2-6 mg/l. Ponadto solanka zawiera, w wyjątkowo wysokim stężeniu, jony takich pierwiastków jak: brom, wapń, magnez, krzem, bor, potas, fluor czy selen i wiele innych pierwiastków śladowych. Jeden ze sposobów stosowania Solanki Siła Serca - dodanie ok. jednej szklanki roztworu do kąpieli - to prawdziwa uczta nie tylko dla naszego ciała, lecz także dla przemęczonego codzienną egzystencją ducha. Odprężona skóra, poprzez rozszerzone pory, zaczyna pozbywać się zawartych w organizmie toksyn oraz ubocznych produktów przemiany materii, takich jak mocznik, kwas moczowy i mlekowy, aceton, kreatynina, zastępując je zawartymi w roztworze solanki elementami mineralnymi. Taka wymiana pozytywnie stymuluje pracę narządów wewnętrznych, mając jednocześnie niezwykle korzystny wpływ na samą skórę, która po kąpieli z dodatkiem Solanki Siła Serca staje się bardziej nawilżona, jędrna oraz gładsza niż dotychczas. Termalna Solanka Zabłocka Siła Serca to także idealny środek chroniący nasze gardło, krtań i oskrzela przed różnego typu infekcjami.
W wyniku warzenia Zabłockiej Solanki Siła Serca powstaje Sól Termalna Siła Serca, która jest produktem najlepszej jakości, wytwarzanym w naturalnym procesie - metodą panwiową, daleką od obecnie stosowanych przemysłowych sposobów. Polega ona na długotrwałym gotowaniu Zabłockiej Solanki i jej stopniowym zatężaniu, aż do osiągnięcia stadium krystalizacji, dzięki czemu skład chemiczny soli charakteryzuje się wyjątkowo wysoką mineralizacją a sól zachowuje dobroczynne składniki, takie jak jod, brom, bor, wapń, magnez, krzem oraz selen. Taki skład gwarantuje wszechstronne, dobroczynne działanie soli na nasz organizm. Wśród tych zbawiennych w skutkach zastosowań znajdują się między innymi: kąpiele, okłady, inhalacje, peelingi, a nawet płukanie gardła. Chcąc zastosować np. peeling, należy wetrzeć w skórę niewielką ilość produktu, a następnie spłukać wodą. Skóra od razu staje się widocznie odświeżona, gładsza i zdrowsza. Takie same efekty uzyskamy dzięki dodaniu Zabłockiej Soli Termalnej do kąpieli, podczas której nasza skóra stanie się odżywiona i ładnie zaróżowiona. Zawarta w wodzie sól poprawi jego wygląd, zmniejszy widoczne ślady cellulitu, złagodzi trądzik, zniweluje nadmierną potliwość oraz nieprzyjemny zapach ciała. Preparat ten łagodzi także nieprzyjemne objawy grzybicy stóp, skłonność do zbyt intensywnego przetłuszczania się skóry całego ciała, zmniejsza zmarszczki oraz rozstępy. Wyjątkowość Zabłockiej Soli termalnej Siła Serca nie kończy się jednak na powyższych zastosowaniach. Doskonale sprawdza się także w procesie odchudzania, które bywa bardzo trudnym procesem ze względu na zbyt powolną przemianę materii lub niedoczynność tarczycy spowodowaną zbyt małą ilością jodu w organizmie. Regularne kąpiele z dodatkiem soli nie tylko wpływają na prędkość przemiany materii, ale także wzmagają proces spalania tłuszczu i detoksykacji organizmu.
Kolejnym produktem linii Zabłocka jest Mgiełka Solankowa Siła Serca, która podobnie jak solanka i sól charakteryzuje się bogatym składem mineralnym. Użycie mgiełki zapewnia odpowiedni mikroklimat i właściwą wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Mgiełka nawilża drogi oddechowe, dzięki czemu ułatwia oddychanie, wzbogaca też atmosferę w pomieszczeniach w jod i inne minerały oraz nawilża i oczyszcza powietrze z pyłów oraz alergenów. Jest też stosowana do ujemnego jonizowania powietrza.
Wszystkie produkty Zabłocka rekomendowane są przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Z. Religii w ramach programu Poznaj Siłę Serca ( www.silaserca.pl ). Celem tego programu jest profilaktyka zdrowotna, szerzenie wiedzy i budowanie społecznej świadomości konieczności dbania o zdrowie, a także zbiórka funduszy na budowę systemu wspomagania serca dla dzieci realizowaną przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii. Produkty Zabłocka dostępne są w dobrych aptekach, sklepach zielarskich, salonach kosmetycznych i sklepach internetowych, m.in. www.cis-log.pl
Licencja: Creative Commons
0 Ocena