Wpisując w google hasło stare książki, przed naszymi oczyma pojawią się strony internetowe o antykwariatach bądź strony, na których w łatwy sposób znajdziemy poszukiwaną przez nas książkę, której niestety nie ma już w żadnej bibliotec,e a tym bardziej w księgarni.

Data dodania: 2009-07-23

Wyświetleń: 3840

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wpisując w google hasło stare książki, przed naszymi oczyma pojawią się strony internetowe o antykwariatach bądź strony, na których w łatwy sposób znajdziemy poszukiwaną przez nas książkę, której niestety nie ma już w żadnej bibliotec,e a tym bardziej w księgarni. Stare książki mają podwójną wartość, ponieważ mogą to być książki zarówno z XVIII wieku, jak i książki, które nie doczekały się dużego nakładu.

Przede wszystkim na aukcjach internetowych znaleźć możemy książki, których właściciele odziedziczyli je po swojej rodzinie. Co więc za tym idzie znajdziemy książkę do nauki rosyjskiego, ale i historię narodu czy po prosto tablice mnożenia i dzielenia. W tego typu książkach autorzy opisują rzecz wyraźnie i jasno, przeważnie po to, aby przyszli autorzy mogli się wzorować na ich własnych doświadczeniach czy nawet przeżyciach. Jednakże potrzebną nam książkę możemy znaleźć także w antykwariacie. Antykwariat to firma, która zajmuje się sprzedażą starych, używanych rzeczy, zarówno mebli, obrazów, jak i książek. Ceny takich artykułów różnią się w zależności od wartości danej rzeczy, możemy kupić ją za grosze, ale i niektóre przedmioty mają ponadczasową wartość, więc ich cena automatycznie wzrasta.

Istnieje wielu kolekcjonerów starych książek, którzy pasjonują się wszelakiego typu starymi dziełami. Warto też wspomnieć o tym, iż w starych książkach znajdują się informacje, a także myśli osób, którzy w swoich czasach myśleli całkowicie inaczej, a także inaczej postrzegali świat, życie czy moralność, przez co kolekcjonowanie starych książek pozwala na poznanie kultury osób żyjących chociażby w XVI czy nawet X wieku. Coraz więcej filmów historycznych swoje oparcie znajduje w starych książkach, przekazując pewną prawdę historyczną i fakty, o których mowa jest tylko i wyłącznie w książkach napisanych w bardzo odległych czasach. Również są to fakty, które w owych czasach były nieznane bądź zakazane było rozpowszechnianie ich na skale światową przez wyższe urzędy. Stare książki są zatem nie tylko źródłem wiedzy, ale i także czasami można odkryć coś, o czym do tej pory nie miało się bladego pojęcia.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena