NetKelner dołączył do ProPartnera NetKelner.pl, który w ostatnim czasie dołączył do propartnera - to serwis oferujący dość nietypową jak na internet usługę. Na stronie możemy zamówić lunch, obiad, kolację itd. A co najważniejsze...

Data dodania: 2007-05-30

Wyświetleń: 4716

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

NetKelner dołączył do ProPartnera

NetKelner.pl, który w ostatnim czasie dołączył do pierwszej polskiej sieci programów partnerskich ProPartner.pl - to serwis oferujący dość nietypową jak na internet usługę. Na stronie możemy zamówić lunch, obiad, kolację itd. A co najważniejsze w dowolnym dla nas wybranym czasie (warunkiem są jedynie godziny otwarcia restauracji) i miejscu (aktualnie w bazie jest ok. 100 restauracji - myślę jednak, iż baza ta szybko się powiększy).

Z pomocą NetKelnera, przykładowo w Krakowie, mogę zamówić zarówno takie dania jak pizza, pierogi jak i typowe dania restauracyjne.

Jest to jeden z pierwszy programów partnerskich w ProPartnerze oferujący usługę skierowaną do tak szerokiego grona odbiorców. Potencjalnym klientem jest praktycznie każdy głodny, korzystający w danej chwili z internetu - (bardzo fachowe określenie ;) ).


Jak to promować? - kilka propozycji…


Ministrony sprzedażowe.

Zajrzałem jak zwykle ostatnio do ulubionego narzędzia google. Znalazłem kilka nisz o których można zrobić i wypromować niewielkie strony www - ministrony.

Po krótkiej analizie, myślę że ciekawym rozwiązaniem byłoby stworzenie stron polegających na połączeniu haseł, takich jak: restauracja, jedzenie z nazwami różnych miast.

Potencjalny klient nie ma świadomości tego, że istnieje coś takiego jak NetKelner. Ma natomiast świadomość, że chce coś zjeść w Krakowie, bo akurat tu właśnie przebywa.


Przekaż odwiedzającym mapę myśli do jedzenia

Jeśli prowadzisz jakiś serwis społecznościowy, na który dosyć często zaglądają Ci sami internauci. Coś na kształt bloga, forum, czy też strony często aktualizowanej. Umieść w nim niewielką informację o NetKelnerze, ważne by ta informacja była umieszczona na stałe i w tym samym miejscu.

Bierzemy tu założenie, że powracający na Twoją stronę prędzej czy później zainteresuje się tym linkiem. Aby temu dopomóc możesz oczywiście z samym początkiem nagłośnić, przykładowo tak:

“Mała innowacja na mojej stronie - jedzenie przez internet. Od dziś w prawym menu, w dziale linki znajduje się link do serwisu umożliwiającego zamówienie jedzenia z praktycznie każdego zakątka polski.”

albo

“Apel: Człowieku, życie to nie tylko czytanie książek. Żeby żyć trzeba też coś czasem zjeść, od dziś w menu obok bestsellerów, znajdziesz link do serwisu, z którego możesz zamówić sobie pyszny obiadek.”

W każdym razie chodzi o to, aby zakorzenić użytkownikowi sposób dostania się do jedzenia :) Sposobem tym, ma być dostanie się doń korzystając z Twojej strony. Następnie czekamy do momentu kiedy potencjalny użytkownik będzie głodny i zechce coś zamówić. Wtedy zacznie sobie przywoływać i odtwarzać, sposób (mapę działania) w jaki dostał się poprzednim razem na stronę z ofertą restauracji.


Reklama na pozostałych stronach

Tutaj praktycznie rzecz biorąc pasuje każda tematyka strony www - a przynajmniej za testowanie skuteczności na różnych stronach można się zabrać.

W panelu ProPartnera, znajdują się już banery i grafiki reklamowe.

Myślę że z powodzeniem można je zastosować, jako przykładowo reklamy zastępcze dla google adsense.

Tutaj jeszcze mała uwaga, jeśli zarządzasz na stronie reklamami przy pomocy jakiegoś specjalnie w tym celu przygotowanego skryptu np. PhpAdsNew. Myślę warto w podwyższenia skuteczności ograniczyć wyświetlenie tych reklam do godzin typowo posiłkowych.


Niezastąpiona stopka

Piszą do mnie czasem różni ludzie działający w programach partnerskich, rzadko jednak się zdarza, że w mailu zobaczę jakąkolwiek stopkę! Być może jest to za prosta czynność by o niej pamiętać, albo niektórym się wydaje, że tak mało korespondują, że i tak nic z tego nie będzie - nie znam powodu, dlatego więc przypominam.

STOPKI w e-mailach działają - ale tylko wtedy kiedy się z nich korzysta!

W takiej stopce mailowej, można przykładowo umieścić coś takiego (oczywiście dodając do adresu ID partnerskie):

PS: Przypominam, że życie to nie tylko praca, czasem wypadałoby coś zjeść.
http://netkelner.pl/

PS: Jesteś Ciekaw co możesz dziś zjeść na obiad?
Od dziś robię dobrze ludziom, zaspokajam ciekawość: http://netkelner.pl/

PS: Śmiali się gdy ugotowałem obiad… dlatego już nie gotuję.
A od tamtego czasu zamawiam u NetKelnera http://netkelner.pl/

Cześć to Ja, Kelner z neta, głodny?
http://netkelner.pl/


Rzecz jasna stopki nie tylko w e-mailach można umieszczać :) - myślę nic nie stoi na przeszkodzie umieścić coś podobnego w profilu na ulubionym forum (jeśli oczywiście regulamin forum tego nie zabrania).

Powodzenia w działaniach życzę - no i co tu dużo mówić SMACZNEGO ;)


PS: Zapomniałbym, na koniec mała rada, jeśli chcesz coś z tego artykułu wynieść. Zrób coś teraz, choćby dodaj stopkę - zrób cokolwiek. Nie pozwól myślom o tym “co masz zamiar zrobić” odejść gdzieś w niepamięć… bo skutki takich myśli też odejdą w niepamięć.

(usun to: w artykule możesz wstawić swoje linki partnerskie)
Licencja: Creative Commons
1 Ocena