Dla zwiększenia bezpieczeństwa zarządca autostrady A4 zdecydował się na zainstalowanie systemu monitorującego.

Data dodania: 2009-07-14

Wyświetleń: 3776

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Niedozwolone zawracanie, cofanie, holowanie, zatrzymanie się lub nieodpowiednie oznakowanie samochodu, wjazd nietypowym pojazdem, który nie ma zezwolenia do poruszania się po autostradach, czy drogach ekspresowych – to typowe wykroczenia, które narażają na niebezpieczeństwo innych użytkowników.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa zarządca autostrady A4 zdecydował się na zainstalowanie systemu monitorującego. Realizacji podjęła się firma SIGNALCO Ltd, która wykonała instalację systemu nadzoru wizyjnego Punktów Poboru Opłat Brzęczkowice – Balice, zlokalizowanych w ciągu autostrady A4 Kraków – Katowice. Sprzęt dostarczyła firma DIPOL.

Elementy systemu
Zainstalowano 60 kamer wysokiej rozdzielczości. Kamery zewnętrzne DWC 540F w certyfikowanych obudowach Marathon IP66, wytrzymałych i odpornych na warunki atmosferyczne, zainstalowane zostały na pasach ruchu. Ich zadaniem jest wspomaganie procesu obsługi pojazdów przez inkasentów Punktów Poboru Opłat. W kabinach zainstalowane zostały także moduły audio MP-4/R, które dostarczają nagrań rozmów z klientami i służą wyjaśnianiu ewentualnych kontrowersji.

Rejestratory do odpowiedzialnych zadań
W systemie działają również rejestratory ULTIMAX-716, wyróżniające się zastosowaną kompresją H.264, własnym systemem operacyjnym RTOS i rejestracją dźwięku na szesnastu kanałach. Umożliwiają zmagazynowanie olbrzymiego materiału archiwalnego – do 16 TB. Przyjmując, że rejestrator nagrywa z 16 kanałów w rozdzielczości D1. Otrzymany obraz jest idealny i bez żadnych zacięć.
Transformatory wizyjne i transformatory audio zapewniają wysokiej jakości transmisję sygnałów z placów poboru opłat do budynków nadzoru. Urządzenia zostały ochronione poprzez zabezpieczenia przepięciowe Signal, które dają gwarancję sprzętowi przy natężeniu prądu do 8000 A.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena