Artykuł jest refleksją nad relacjami pomiędzy "nową technologią" a "człowiekiem"

Data dodania: 2007-05-29

Wyświetleń: 6383

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 7

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

6 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najpierw odpowiedzmy sobie na pytanie: PO CO?
Bill Gates (z całą pewnością największa sława w Internecie i komputerach) powiedział:


"Internet jest narzędziem, które zostało stworzone pod słowo mówione"
Bill Gates

Wynika z tego, że elektronik posługujący się narzędziem "Internet" posługuje sie złym narzędziem, jeśli nie zrozumie do końca co to takiego "SŁOWO MÓWIONE".
Słowo mówione nie istnieje bez kontaktu minimum dwóch osób. Wysoka technologia (Internet i komputer) na nic się nie przyda bez kontaktu "człowiek-człowiek". Internet nie rozwiąże Twoich problemów na tym świecie, a z całą pewnością nie rozwiąże bólu Twojej duszy. Im bardziej rozwija się Internet, tym mniej pozostaje miejsca dla zwykłego kontaktu między ludźmi. W końcu, o ironio, zapominamy, że to tylko narzędzie i małymi kroczkami zbliża się do nas samotność, nieufność, alienacja, i w końcu nie jesteśmy zdolni usłyszeć bicia własnego serca.
Gdzie jest miejsce na wrażliwość, współczucie, przyjaźń, czy nawet miłość, jeśli będziemy oczekiwali od elektronicznego narzędzia czegoś zamiast?? Nieświadomie zaczynamy oczekiwać od tego narzędzia, że wymyśli za nas nawet cele życiowe. Dryfujemy po oceanie życia, a naszym sterem jest myszka, ENTER i DELETE. Ludzie, którzy nie mają celu w życiu, są słabi, rozczulają się nad sobą, i jeśli nawet szukają innego człowieka, to może po to tylko, aby razem z nim się porozczulać. Nie kochają już siebie i nie są w stanie pokochać innych ludzi. Powiadają, że kochać coś, to znaczy chcieć, żeby to żyło, czyli zrobić wszystko, co w naszej mocy, żeby to coś lub ktoś napewno żył. Jeżeli nie kocham siebie, to czy chcę żyć??

Mój cel życia jest odpowiedzią na pytanie: "PO CO ŻYĆ ??"

Nie można mówić o miłości do innych bez zrozumienia, ze miłość zaczyna się od nas samych. Każdy narcyz tak bardzo kocha samego siebie, że musi ciągle udawadniać, że jest największy. Szuka potwierdzenia, że jest najwspanialszy. Jeżeli ktoś naprawdę kocha samego siebie, nie potrzebuje takich potwierdzeń. Kiedy szczęście, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie drugiej osoby jest dla Ciebie tak samo, a może jeszcze bardziej ważne jak Twoje własne, możesz powiedzieć, ze kochasz tę osobę. To wielka sztuka umieć zharmonizować własne potrzeby z potrzebami innych ludzi. Ludzie, którzy nie kochają, po prostu o nikogo się nie troszczą. W pamięci (jak w komputerze) przechowują starannie posegregowane urazy. Nie ufają innym. Poczucie bezpieczeństwa zapewnia im kolekcja masek na każdą okazję, albo Pan Komputer. Internet jest bardzo potrzebny, ale po to, żeby się jeszcze więcej czegoś nauczyć, żeby jeszcze lepiej poznać ludzi. A jeśli już naprawdę mądrze kochać siebie, to jest też dbać o siebie. O tym, jak o siebie dbać, będzie w innych opowieściach. Dobrze jest sobie zapamiętać, że

komputer nie odpowiada na pytanie:
Po co przyszedłeś na ten świat?
Odpowiedź znajdziesz w relacjach z ludźmi.


Z drugiej strony to dobrze, że masz komputer, bo Internet jest narzędziem, które ułatwi Ci szukanie tych ludzi. Komputer to mądre narzędzie, jeśli korzysta z niego mądry człowiek. Z całą pewnością mądrym człowiekim jest Pan Gates i z całą pewnością jest współczesnym symbolem wiekiego sukcesu i to on odkrył, że Internet jest tylko narzędziem, (które zostało stworzone pod słowo mówione).

Kochaj siebie i kochaj ludzi
- to najlepsze lekarstwo na utrzymanie
zdrowia psychicznego.


Twoje zdrowie fizyczne jest nie mniej ważne - pij zdrową i czystą wodę. Jedz tylko to co zawiera potrzebne do zdrowego życia składniki. Będzie o tym w innych artykułach.
Czy inżynier elektronik potrafi jeszce zrozumieć duszę ludzką? Na szczęście chce.
Licencja: Creative Commons
6 Ocena