Każdy kiedyś musi jakoś zacząć. Można wertować książki, można czytać fora, a można również zerknąć na pracę magisterską posiąść wszystkie podstawowe informacje.

Data dodania: 2009-07-06

Wyświetleń: 2139

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

logo_plain
Wstęp
Co do tego, że internet stał się jednym z najważniejszych, jak nie najważniejszym medium- nie trzeba nikogo przekonywać I moc oddziaływania na użytkownika i suma pieniędzy, jaka co roku przelewa się poprzez wirtualną sieć... to mówi samo za siebie.

O stronie
Podstawy pozycjonowania to witryna, na której umieszczona została praca magisterska pod tytułem "Promocja witryny internetowej w wyszukiwarce Google". Autor pracy postawił sobie za cel dokonać przeglądu najważniejszych metod pozycjonowania, optymalizacji witryny i narzędzi wspomagających pracę.

Rozdziały umieszczone na stronie
Prezentowana praca składa się z 6 głównych działów:
1. Wstęp- krótkie podsumowanie kondycji Polskiego internetu, ilości użytkowników. Przytoczone zostały dane statystyczne.
2. Optymalizacja kodu witryny- stosowanie nagłówków, znaczników meta, oznaczanie obrazów i inne.
3. Techniki pozycjonowanie- od katalogowania, poprzez Presell Pages (np. Jarek Chmielecki artykuły do nieetycznych form podnoszenia pozycji w wyszukiwarce Google.
4. Narzędzia- w tym rozdziale pokrótce opisane zostały narzędzia, które mogą być przydatne pozycjonerowi. Poczynając od Free Monitor For Google do sprawdzania pozycji witryny na wybrane słowa kluczowe, a kończąc na skrypcie sklepu, który warto mieć w swoim arsenale stron wspomagających.
5. Badanie skuteczności opisanych metod- ta część pracy nie mogła zostać udostępniona publicznie niestety.
6. Podsumowanie pracy.

Jak podnieść pozycję witryny?
W największym skrócie- trzeba zoptymalizować kod witryny. Słowa kluczowe powinny znaleźć się w znacznikach title, oraz nagłówkach, które powinny zostać zastosowane w tekstach.
Oprócz tego konieczne jest zdobycie linków prowadzących do serwisu. Można to uzyskać pisząc artykuły, katalogując, czy wymieniając się linkami/bannerami z innymi stronami.

I to tyle jeśli chodzi o największy skrót w historii SEO. Te powyższe 3 zdania najpewniej w żaden sposób Wam nie pomogą, ale mam nadzieję zachęcą do tego, aby zainteresować się tematyką pozycjonowania stron.

Wynajęcie firmy

Należy przecież pamiętać, że także wynajmując profesjonalną firmę, która zajmie się pozycjonowaniem naszej witryny, powinniśmy wiedzieć czym będzie się ona zajmować i jak. Dzięki temu będziemy mogli sprawować kontrolę nad jej poczynaniami.
Licencja: Creative Commons
2 Ocena