Jak kupić tanie i dobre ubezpieczenie ?Jak to zrobić aby nie przepłacić za ubezpieczenie a jednocześnie wybrać atrakcyjną ofertę?Kilka podpowiedzi jak to zrobić?

Data dodania: 2009-06-18

Wyświetleń: 1652

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

O tym jak ważne są dla nas ubezpieczenia przekonujemy się tak naprawdę dopiero, gdy coś się stanie. Wcześniej są one najczęstszym obiektem naszych nieuzasadnionych wszak oszczędności. Powiedzenie „mądry Polak po szkodzie” wydaje się być tu jak najbardziej uzasadnione. W zasadzie nie tylko Polak, bo pomijając pewne stereotypowe myślenie, takich problemów z ubezpieczeniami w skali światowej jest na pewno więcej.
Z pewnością jednak, gdy już się przekonamy o tym jak wiele jest warte dobre ubezpieczenie w dobrej firmie nie wejdziemy ponownie do tej samej rzeki i na przyszłość będziemy zawsze zabezpieczeni tym sposobem. Dziś w zasadzie cały system społeczny kręci się wokół pewnego rodzaju ubezpieczeń. Mamy wiele ich rodzajów. Od społecznych, poprzez emerytalne i rentowe, aż po ubezpieczenia najcenniejsze, bo na nasze życie. Te na nasze życie oczywiście będą najdroższe, bowiem są one najwięcej warte w wypadku jakichkolwiek komplikacji. Jednak jakie wybrać ubezpieczenia? Wiadomo, że muszą one być nie tylko w dobrze zareklamowanej firmie, ale i przede wszystkim niesamowicie dobrze wypłacalnej. Takie podejście jedynie uchroni nas przed wpadką i problemami z odzyskaniem naszych ubezpieczeń, gdy te ewidentnie się nam należy. Firmy ubezpieczeniowe kuszą nas wieloma promocjami i profitami związanymi z zakupem tej usługi właśnie u nich. To sprawia, że ubezpieczenie staje się towarem jak każdy inny. Z tą różnicą, że zapotrzebowanie na takie usługi jest niemal nieograniczone. Zapalczywa walka pomiędzy konkurencyjnymi firmami ubezpieczeniowymi sprawia, że mamy obserwowalny spadek cen pewnych świadczeń w tej branży. Ostatni boom sprawił zwłaszcza niesamowitą obniżkę cen ubezpieczeń OC na samochody. W dodatku jest to najpowszechniejsze chyba ubezpieczenie poza zdrowotnym.
Osobiście wszystkim chciałabym polecić zdroworozsądkowe podejście do tematu ubezpieczenia się. Radzę wszystkim zakupić sobie odpowiednią polisę, bowiem nigdy nie wiemy kiedy spotka nas coś złego. W końcu musimy się nauczyć takiej przezorności. Dla własnego dobra.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena