Kilka sprawdzonych, domowych sposobów jak dbać o zdrowie i piękny wygląd naszych stóp (oraz paznokci).

Data dodania: 2009-06-06

Wyświetleń: 2831

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Stopy codziennie muszą utrzymać cały ciężar naszego ciała, a przy tym jeszcze dobrze wyglądać. Żeby były piękne i zdrowe najlepiej wykonywać kilka prostych zabiegów w odpowiednich odstępach czasu, ale o tym napiszę za chwilę. Zajmą one nam niewiele czasu, a efekt same poczujemy.

Po pierwsze
peeling naszych stóp - w miarę możliwości może być nawet codziennie. W tym celu polecam gruboziarnistą sól, zarówno do peelingu jak i ich moczenia.

Po drugie możemy same sporządzić krem do stóp. Oto potrzebne składniki:

* 4 łyżki wazeliny
* pół łyżeczki witaminy E.


Wazelinę w rondelku podgrzewamy, po czym w momencie jej topnienia dodajemy witaminę i starannie mieszamy. Krem przelewamy do wyparzonego słoiczka, który szczelnie zamykamy.

Dzięki stosowaniu kremu skóra naszych stóp będzie gładka.

Po trzecie wygląd naszych stóp zależy również od tego, jak prezentują się nasze paznokcie. Na ich wygląd wpływa np. nasza dieta. Dlatego do codziennego jadłospisu włącz produkty bogare w witaminy z grupy B, a zwłaszcza witamine B5. Jak żadna inna, wzmacnia i regeneruje paznokcie. Znajdziesz ją w żółtkach jaj, produktach zbożowych, drożdżach, rybach, ziemniakach i warzywach strączkowych. Cenna jest różnież miedź- poprawia nawilżenie płytek. Jej źródłem są m.in. orzechy i suszone owoce.

Po czwarte kąpiemy nasze paznokcie. Zabieg dotyczy zarówno paznokci stóp jak i rąk. Podgrzej 1/4 szklanki oliwy z oliwek. Wlej ją do miseczki i dodaj kilka kropli płynnej witaminy A i E ( kupisz ją w aptece ). Zanurz w takiej kąpieli paznokcie na kilkanaście minut. Zabieg powtarzaj co najmniej raz w tygodniu przez trzy miesiące.

To tylko najważniejsze zabiegi, które są przeznaczone dla osób ze zdrowymi stopami. Zupełnie inne zabiegi powinni stosować pacjenci z grzybicą stóp, czy innymi schorzeniami.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena