Na temat E-booków słyszy się coraz więcej, ponieważ coraz więcej osób decyduje się na to, by sięgać po tą nowoczesną możliwość czytania książek.

Data dodania: 2009-05-31

Wyświetleń: 2576

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

E-book to elektroniczna książka, którą można czytać za pomocą komputera, komórki, specjalnego czytnika Zinio czy za pomocą innych urządzeń. Co ciekawe elektroniczne książki zapisywane są nie tylko w formacie pdf, ale również są zapisywane jako mp3, dlatego można ich słuchać tak jak kiedyś książek z kaset magnetofonowych.

Elektroniczne książki uważane są za przełom, ponieważ już nie trzeba chodzić do księgarni, by kupić książkę, czy do kiosku po to, by kupić gazetę, ponieważ e-prasa i e-książki dostępne są bez wychodzenia z domu – za pomocą przeglądarki internetowej i wirtualnych księgarni czy kiosków z prasą. Takie elektroniczne publikacje można nie tylko bardzo szybko kupić w Internecie, ale także bardzo szybko ściągnąć je na dysk swojego
komputera.

Wiele osób uważa, że ogromną zaletą elektronicznych publikacji jest to, że można zabrać całą masę książek, poradników i czasopism ze sobą praktycznie zawsze i to tylko nosząc przy sobie niewielkiego pen drive czy inny przenośny dysk.

Audiobooki, e-książki, e-gazety, kursy mp3 czy książki pdf cieszą się coraz większą popularnością i sięga po nie coraz więcej osób, gdyż jest to nie tylko modne, ale również wygodne i bezpieczne dla środowiska. Co więcej – ebookami staje się coraz więcej znanych tytułów dostępnych do niedawna tylko w wersji drukowanej. Wprost, Twój Weekend, Gazeta Wyborcza, Zwierciadło, Ja Wam pokażę!, Tajemnice największych uwodzicieli, C++ dla początkujących, PHP dla zielonych, Psychologia Giełdy, Mowa ciała a sukces – te wszystkie tytuły, a także wiele innych ciekawych publikacji możemy znaleźć w Internecie.

Warto zajrzeć do Cyfrowej Księgarni , w której dostępne są nowoczesne publikacje w cyfrowych formatach, a także cała masa promocji, ciekawych obniżek cenowych czy konkursów dla czytników i darmowych wydań wartościowych tekstów. W tej księgarni każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie – kursy mp3, e-gazety, audiobook, książki pdf, poradniki i obcojęzyczne publikacje – to wszystko czeka na Internautów w księgarni, która jest przykładem nowoczesnej czytelni dla osób ceniących sobie zaawansowane technologie i interesujące możliwości.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena