Dziurawiec zyskał sobie miano jednego z najskuteczniejszych ziół w walce z depresją. Problem konsumentów polega jednak na braku umiejętności wybrania skutecznego produktu ziołowego, który gwarantuje dostarczenie wszelkich właściwościach medycznych dziurawca w pigułce.

Data dodania: 2009-05-19

Wyświetleń: 3421

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jedną z najbardziej popularnych roślin leczniczy w zachodniej Europy jest St John`s Wort . W bezpośrednim tłumaczeniu oznacza nie więcej jak zioło świętego Jana, jednak jego rynkowa nazwa to Dziurawiec. Jest to roślina zaliczana do szerokiej gamy ziół. Dzięki silnym właściwościom leczniczym stosowana od tysięcy lat przez medyków, znachorów i domowych lekarzy. Głównym zakresem jej działania jest przestrzeń chorób i zaburzeń układu nerwowego, przede wszystkim w kwestii około-depresyjnej. Podstawowe działanie upatruje się w regulowaniu poziomu serotoniny. Ten hormon z kolei w bezpośredni sposób wpływa na nasze samopoczucie poprzez regulowanie pracy poszczególnych neuronów.
ST John`s wort to bardzo silne zioło, a jego występowanie w Europie jest rzeczą naturalną. Dzięki za wszystko łatwemu dostępowi, roślina ta uzyskała tak wysoki udział w medycynie ludowej, a kolejno również we współczesnym lecznictwie. Wieki praktycznego stosowania zioła, daje nam podstawy do badań naukowych oraz pewność w bezpiecznym stosowaniu medycznym.
W Polsce , jak i w całej Europie dostępność i popularność Dziurawca jest bardzo duża. Ponieważ popyt na ten specyfik jest bardzo duży, reakcja rynku jest naturalna. Zwiększona podaż jest bezpośrednią reakcją na zapotrzebowanie. Pojawia się zatem coraz więcej konkurencyjnych producentów, które w różnych sposób nęcą klientów swoja ofertą w tej kwestii. I tutaj rodzi się problem dokonania właściwego wyboru.
Oczywistym jest fakt, że zioło w czystej postaci, zerwane wprost z ekologicznego pola, jest najskuteczniejszym lekiem. Taka możliwość, jest jednak niedostępna dla szerokiego rynku konsumentów. Nie każdy ma możliwość odnaleźć uprawę ekologiczną, i z tejże hodowli zebrać świeże rośliny i w tej samej chwili je zjeść, aby dostarczyć produkt biologicznie aktywny. W związku z takimi ograniczeniami dostępu, skazani jesteśmy na produkty przetwarzane.
Proces tradycyjnego przetwarzania jednak, powoduje utratę cennych właściwości medycznych zioła. W związku z tym, należy wybrać produkty, które bazują na przetwarzaniu roślin przy użyciu temperatury ciekłego azotu. Taka innowacyjna metoda przetwarzania jest osiągnięciem nowoczesnej technologii. Gwarantuje to zachowanie biologicznej aktywności produktu, oraz wszystkich pierwotnych właściwości lecznicze.
Przy wyborze odpowiedniego produktu istotne jest również poziom wchłanialności substancji aktywnych. Przeciętne preparaty oscylują w okolicach 45-62 % przyswajalności. Dobre z kolei dają wyniki w granicach 95%.
Należy również zwrócić uwagę na certyfikaty bezpiecznego przechowywania i produkcji.
Te wszystkie przesłanki wzięte pod rozwagę łącznie, przy wyborze produktu z Dziurawca, dają nam najwyższe możliwości znalezienia odpowiedniego produktu.
Licencja: Creative Commons
2 Ocena